Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Ponad sto projektów do wyboru w Programie Społecznik, ale niewiele w naszym powiecie

  • Napisane przez  DSI
Photo by Bruno Scramgnon from Pexels Photo by Bruno Scramgnon from Pexels

Tylko pięć projektów znaleźliśmy na liście 104 inicjatyw poddanych do głosowania, które obszarem działania są związane z naszym powiatem. To Fire Cup którego inicjatorem jest Stowarzyszenie Żarek, Społecznik Cup 2021 zaproponowany Stowarzyszenie Żarek, Yerba Mate Move organizowany przez Klub Sportowy Orliczek, Nocny Turniej Piłkarski, którego realizatorem jest Klub Piłkarski Drawsko Pomorskie oraz Extreme Weekend 2021 edycja 5 realizowany przez Fundację Las i Woda.

Wszystkie te trzy projekty otrzymają z Programu Społecznik dofinansowanie w wysokości 10 tys. zł., jeśli wygrają w głosowaniu.

O projektach:

Regionalne

"Extreme Weekend 2021"

"Extreme Weekend 2021" to najlepsze miejsce gdzie możesz sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie. To właśnie razem z nami poznasz smak doskonałego dzikiego mięsa, skosztujesz przysmaków dzikiej kuchni. Nauczymy Cię jak przetrwać w ciężkim terenie, jak poradzić sobie w trudnych warunkach. Z nami poznasz wojskowy sprzęt i wojskowy teren kryjący sporo tajemnic. To właśnie na terenie Pomorza zachodniego na Pojezierzu Drawskim przeżyjesz przygodę życia!

Społecznik Cup 2021

Wszyscy kochają piłkę nożną. Zagłosuj na nasz projekt i przyczyń się do zorganizowania niesamowitego turnieju piłkarskiego w naszym regionie. Dzięki tobie na mieszkańców Pomorza Zachodniego czeka wspaniała zabawa, ostra rywalizacja w duchu fair play, pot, łzy i radość.

Fire Cup

Fire Cup to wyjątkowy turniej piłkarski dla strażaków z powiatu łobeskiego, świdwińskiego i drawskiego. Inicjatywa przyczyni się do integracji mieszkańców oraz promocji środowiska strażackiego i popularyzacji zawodu strażaka. Oddaj głos na naszą inicjatywę!

Yerba mate move

"Yerba Mate Move" to inicjatywa, której celem jest pobudzenie energetyczne mieszkańców Pomorza Zachodniego. Zamiast silnej kawy zaproponujemy alternatywną przepyszną yerbe mate oraz aktywność fizyczną. Oddając głos wspierasz ruch na świeżym powietrzu oraz yerbomaniaków z naszego regionu ;).

Powiatowe

Nocny Turniej Piłkarski

Nocny Turniej Piłkarski to nie lada gratka dla miłośników piłki nożnej. Oddaj głos na naszą inicjatywę i bądź współtwórcą najlepszej sportowej imprezy na Pomorzu Zachodnim w 2021 roku! Zapraszamy do Drawska Pomorskiego!

Spośród 104 projektów na dofinansowanie ma szanse 50 najciekawszych przedsięwzięć.

Mieszkańcy będą wybierać projekty za pośrednictwem nowej platformy internetowej dostępnej pod adresem https://pomorzezachodnie.konsultuje.pl. Do głosowania wskazano w sumie 104 inicjatywy, w tym 64 inicjatywy o zasięgu regionalnym oraz 40 inicjatyw o zasięgu powiatowym. Będą one realizowane od 1 lipca do 6 grudnia 2021 roku.

Głosować mogą mieszkanki i mieszkańcy regionu, którzy w dniu głosowania ukończyli 16 rok życia. Głos można oddać na trzy inicjatywy o zasięgu regionalnym oraz jedną inicjatywę o zasięgu powiatowym (według miejsca zamieszkania). Głosowanie odbywa się tylko elektronicznie, a dany adres e-mail bierze udział w głosowaniu raz.

Aby inicjatywy mogły otrzymać dofinansowanie muszą zdobyć: minimum 200 głosów na Regionalną Inicjatywę Obywatelską o zasięgu regionalnym oraz minimum 0,15% głosów mieszkańców danego powiatu (wg danych GUS na stan 31.12.2019 r.) na Regionalną Inicjatywę Obywatelską o zasięgu powiatowym, przy założeniu minimum 200 głosów dla Miasta Szczecin.

Oddanie głosu będzie możliwe jest od 6 maja 2021 r. do godz. 20 maja 2021 r., do godz. 23:59.

Wyniki głosowania poznamy 24 maja 2021 r.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej