Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Gratka dla miłośników bushcraftu i survivalu. Już możesz „Zanocować w Lesie” na terenie powiatu drawskiego

  • Napisane przez  DSI
Las. Fot. Adam Cygan Las. Fot. Adam Cygan

Trwa ogólnopolska akcja Lasów Państwowych pod nazwą „ZANOCUJ W LESIE”. Akcja ruszyła 1 maja i takie miejsca, gdzie można legalnie nocować w lesie powstały również na terenie powiatu drawskiego.

Należy pamiętać, że bez względu na to jakiego sprzętu będzie się używać do wypoczynku, nie może on niszczyć drzew, krzewów oraz runa leśnego. Utrzymany jest także zakaz używania otwartego ognia poza wyznaczonymi do tego miejscami.

Wiemy już, że Nadleśnictwo Złocieniec i Nadleśnictwo Kalisz Pomorski przygotowały pakiety informacyjne dla miłośników lasów. Nadleśnictwo Złocieniec, wyznaczyło obszar leśny o powierzchni ponad 1500 ha, a w Nadleśnictwie Kalisz Pomorski do waszej dyspozycji jest obszar o powierzchni 1524 ha.

Z map możemy również odczytać, że tereny są dostępne również na obszarach działania Nadleśnictw Świerczyna i Czaplinek.

Program "Zanocuj w lesie" to efekt pilotażu prowadzonego przez Lasy Państwowe od listopada 2019 r. do stycznia 2021 r.

Obszary w nadleśnictwach znajdują się w okolicach miejscowości Osiek, Stawno, Wierzchowo, Sienica Prostynia, Dębsko, Rościn i Cybowo. Nocować będzie można również w lasach w okolicach Wąsosza, Starego Kaleńska, Głęboczka i Piaseczna. Tereny sięgają nad jezioro Drawsko od strony Piaseczna.

Takich terenów nie znajdziemy na obszarze Nadleśnictwa Drawsko. Jest to spowodowane działalnością poligonu i mogłoby stanowić niebezpieczeństwo dla zagubionego turysty. Jednak będzie można nocować na obszarach w okolicach miejscowości Głębokie i Prostyni podlegających pod Nadleśnictwo Drawno.

Szczegółów dowiedz się na stronach poszczególnych nadleśnictw. Tam również dostępne są mapy i zasady korzystania z obszarów. 

 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej