Ruszył remont drogi i ścieżki rowerowej na ulicy Dworcowej w Kaliszu Pomorskim

  • Napisane przez  Inf. UM w Kaliszu Pomorskim

Właśnie rozpoczął się pierwszy etap generalnego remontu. Inwestycja, zgodnie z wypracowanym porozumieniem współfinansowana w połowie przez Urząd Miejski i połowie przez Zarząd Dróg Wojewódzkich obejmuje wymianę nawierzchni, remont pobocza oraz systemu odwadniania. Ponieważ droga ta jest mocno eksploatowanym  przez dużą ilość rowerzystów szlakiem, władze Kalisza Pomorskiego zdecydowały się z własnego budżetu w pełni sfinansować również budowę ścieżki rowerowej, co pozwoli zwiększyć bezpieczeństwo uczęszczających nią mieszkańców. Prace remontowe podzielone są na trzy etapy. Kolejno do użytku oddawane będą następujące, w pełni odnowione odcinki: od skrzyżowania z ulicą Wolności do ul. Przemysłowej, od ulicy Przemysłowej do ulicy Brzozowej i ostatni od ulicy Brzozowej do ulicy Wrocławskiej (do granic miasta).

Długo czekaliśmy na tą inwestycję i dlatego cieszę się, że dopięliśmy z Zarządem Dróg Wojewódzkich porozumienie dotyczące tej jednej z kluczowych dróg w naszym mieście. Dzięki temu mamy dodatkowe środki na tak tam potrzebną ścieżkę rowerową. Etap prac remontowych może być nieco uciążliwy dla niektórych mieszkańców. Zważywszy jednak na obecny zły stan ul. Dworcowej proszę wszystkich o wyrozumiałość. Wykonawca zobowiązał się do sprawnej realizacji i nasza w tym odpowiedzialność by tych prac dopilnować. Zapewniam, że po remoncie będzie to zupełnie inny, europejski standard" – powiedział Michał Hypki, burmistrz miasta Kalisz Pomorski.

Prace remontowe wyniosą łącznie około 6,5 mln zł a ich koniec i oddanie do użytku całej inwestycji planowane jest na rok 2017.

 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto