Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Czy most w Korytnicy może stać się modernizacją roku

  • Napisane przez  DSI za Lasy Państwowe
Fot. Materiały konkursowe Fot. Materiały konkursowe

Właśnie rozpoczęło się głosowanie w plebiscycie „Modernizacja Roku & Budowa XXI w." W tym roku głos można oddać na nowoczesny most na rzece Korytnicy w pilskim Nadleśnictwie Kalisz Pomorski.

Most został zbudowany z materiałów naturalnych, a prace niemal w całości zostały sfinansowana z funduszu leśnego.  Nowy most powstał w miejscu starej, drewnianej przeprawy, która została zbudowana przez Lasy Państwowe w latach 80. ubiegłego wieku.

Większość (ok. 90 proc.) surowców, z których został zbudowany most to materiały naturalne, czyli drewno, kamienie i kruszywa. 

Ogólnopolski Otwarty Konkurs „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku" to inicjatywa wytyczająca nowe trendy w budownictwie, promująca najlepsze modernizacje i budowy. Konkurs nagradza inwestorów, wykonawców i projektantów za konkretną realizację. Celem konkursu jest wyłonienie przedsięwzięć budowlanych: modernizacji oraz nowych obiektów w przestrzeni urbanistycznej ukończonych w danym roku, wyróżniających się szczególnymi walorami jakościowymi, funkcjonalnymi, urbanistycznymi i estetycznymi.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej