Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Miały być ekologiczne torby. Uszyli maseczki

  • Napisane przez  Barbara Tuziak
Miały być ekologiczne torby. Uszyli maseczki

W listopadzie młodzież z Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim pod opieką Barbary Tuziak, realizująca działanie projektowe „Koniec wymówek - zrezygnuj z foliówek” zamiast tytułowych toreb wielorazowego użytku uszyła maseczki pomocne w walce z pandemią koronawirusa.

We wrześniu 2020r. rozpoczęła się realizacja działania „Koniec wymówek - zrezygnuj z foliówek”. Grupa uczniów Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim z panią Barbarą Tuziak zasiadła do maszyn do szycia, aby nauczyć się ich obsługi i ze starych, niemodnych już firanek, uszyć woreczki na owoce i warzywa wielorazowego użytku, które mogą zastąpić jednorazowe foliówki. Pomysł był reakcją na potrzebę ochrony środowiska.

Miały być ekologiczne torby. Uszyli maseczki

Jednak postanowili dostosować się do obecnej sytuacji i włączyć do walki z pandemią. Przy wsparciu Burmistrza Kalisza Pomorskiego w ramach realizowanego przez działające przy szkole Stowarzyszenie „Jesteśmy razem” projektu „Kalisz Pomorski od przeszłości do współczesności” zakupili tkaniny bawełniane. Zamiast ekologicznych toreb zdecydowali się wykorzystać swoje nowe umiejętności i uszyć maseczki, które podniosły bezpieczeństwo mieszkańców gminy Kalisz Pomorski.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej