Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Niezwykłe odkrycie w pobliżu jeziora Skąpe

  • Napisane przez  Sebastian Kuropatnicki
Niezwykłe odkrycie  w pobliżu jeziora Skąpe

Niesamowitego odkrycia dokonał mieszkaniec Złocieńca Szymon Smyk, stażysta Stowarzyszenia Historyczno-Eksploracyjnego Misericordia z Drawska Pomorskiego. Podczas eksploracji terenu w pobliżu jeziora Skąpe w okolicach miejscowości Cieszyno znalazł słoik z listem zakopany tam 32 lata temu przez harcerzy nocujących w lesie pod namiotem.

Członkowie stowarzyszenia z pomocą Marcina Łukasza reportera Radia ESKA rozpoczęli ponad 2 tygodniowe poszukiwania autora listu, udało się go odnaleźć. Finał tej niesamowitej historii odbył się dzisiaj, 6 listopada 2020r. Autor listu Tomasz Lorek mieszkający obecnie w okolicach Warszawy, odwiedził Złocieniec. Spotkaliśmy się w miejscu gdzie znaleziono tajemniczy słoik. Pan Tomasz nie ukrywając wzruszenia opowiedział historię, kiedy jako młodzi harcerze, biwakowali w tym właśnie miejscu. Prezes Stowarzyszenia Misericordia Wiesław Piotrowski wraz z jego członkami przekazali na ręce Pana Tomasza oryginał znalezionego listu, a jego kopię otrzymali także znalazca Szymon Smyk oraz Burmistrz Złocieńca Krzysztof Zacharzewski. Na zakończenie przemiłego spotkania burmistrz przekazał Panu Tomaszowi materiały promocyjne naszego miasta, które trafią także do pozostałych osób wymienionych w liście. Z Panem Tomaszem planujemy spotkać się ponownie w przyszłym roku organizując wspólny rajd rowerowych po naszych terenach. 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej