Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Kwiaty pani Renaty

  • Napisane przez  Urszula Miłoszewska
Kwiaty pani Renaty

Dobiegła końca wystawa „Kwiaty, kwiatki i kwiatuszki”, która na przełomie sierpnia i września była prezentowana w galerii Pałacu w Kaliszu Pomorskim. Twórczynią jakże zachwycającego rękodzieła jest mieszkanka gminy Kalisz Pomorski, Renata Kamińska.

Artystka sztukę wykonywania kwiatów poznała już w 2015 r. Jednak zainteresowanie tą formą artystycznej wypowiedzi niebawem zostało wyparte przez inne techniki. Artystka wciąż poszukiwała nowych form ekspresji twórczej, zaś inspirację czerpała z otaczającej rzeczywistości. W 2018 r. skierowała się ponownie w stronę kwiatów tworząc zarówno pojedyncze formy, jak i całe kompozycje.

Od tamtej pory zainteresowanie tą formą sztuki się utrzymuje, chociaż artystka pasjonuje się także wykonywaniem małych form ze słomy prasowanej i sznurka jutowego. W dziełach Renaty Kamińskiej zachwycają formy i kolory, które choć wiernie oddają obraz rzeczywisty, to barwy wydają się być bardziej wyraziste i dosadne w stosunku do stanu faktycznego.

Kwiaty pani Renaty

Renata Kamińska w swej pracy wykorzystuje drucik florystyczny, koraliki i elastyczny nylon. Podkreśla jak ważna jest precyzja i cierpliwość. Na koncie ma także pierwsze osiągnięcia – wyróżnienie w konkursie organizowanym przez kaliski Ośrodek Kultury i kwalifikacje do wojewódzkiego przeglądu prac plastycznych artystów nieprofesjonalnych. W planach – kolejne wystawy i dalsza praca nad rozwojem zdolności artystycznych.

Kwiaty pani Renaty

Gratulujemy pani Renacie talentu i pasji oraz życzymy wielu sukcesów na obranej, artystycznej drodze.

Kwiaty pani Renaty

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej