Motocyklista próbował przejechać policjanta. Nie udało mu się. Został aresztowany

  • Napisane przez  sierż. sztab. Karolina Żych
Fot. DSI Archiwum Fot. DSI Archiwum

46 – letni mężczyzna decyzją drawskiego sądu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy za czynną napaść na funkcjonariusza, nie zatrzymanie się do kontroli policyjnej, kierowanie pojazdem znajdując się w stanie nietrzeźwości i posiadanie przy sobie środka odurzającego w postaci marihuany.

Do zdarzenia doszło na jednej ze złocienieckich ulic. Policjanci z Komisariatu Policji w Złocieńcu około godziny 01:30 podjęli próbę zatrzymania do kontroli drogowej kierującego motocyklem marki Honda. Pomimo poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy kierujący nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe, gwałtownie przyspieszając jechał wprost na policjanta, zmuszając go do odskoczenia z drogi.

Po przejechaniu kilkuset metrów mężczyzna stracił panowanie nad motocyklem i przewrócił się. Kierujący natychmiast został zatrzymany, a decyzją drawskiego sądu zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyzna, mieszkaniec Złocieńca, odpowie przed sądem za czynną napaść na funkcjonariusza Policji, nie zatrzymanie się do kontroli policyjnej, kierowanie pojazdem znajdując się w stanie nietrzeźwości i posiadanie przy sobie środka odurzającego w postaci marihuany.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto