Nocne wędkowanie na jeziorze Dłusko. Zawody

  • Napisane przez  Paweł Nowicki
Nocne wędkowanie na jeziorze Dłusko. Zawody

W nocy z 18 na 19 lipca nad jeziorem Dłusko w gminie Złocieniec odbyły się Nocne Drużynowe Zawody w Wędkarstwie Gruntowym.

Organizatorem zawodów był nowo powstały Wędkarski Klub Sportowy Dywizjon ze Złocieńca. Miłośnicy połowu białej ryby spotkali się nad wodą o godzinie 16:30 na odprawie organizacyjnej. Drużyny podzielono na dwa sektory A i B, w każdym z sektorów rywalizowało ze sobą 7 par.

Każda drużyna podczas losowania stanowisk otrzymała zanętę firmy Genlog. W zawodach, oprócz miejscowych wędkarzy ze Złocieńca, udział wzięli zawodnicy z Drawska Pomorskiego, Czaplinka, Szczecina, Wierzchowa oraz Niedalina.

Wędkarze rozpoczęli zmagania o godzinie 18:30, na złowienie jak największej ilości ryb mieli 12 godzin.

Rano podczas ważenia okazało się, że każdy zawodnik złowił ryby. W sektorze A łupem najlepszych drużyn padały piękne ponad półtorakilogramowe leszcze, zaś sektor B obfitował w drobne płocie i wzdręgi.

Zwycięzcami sektora A, a zarazem całych zawodów okazała się para Daniel Zachciał i Wojtek Ragiel, drugie miejsce zajęli zwycięzcy sektora B – Jakub Piłatowski i Michał Chrypo. Na najniższym stopniu podium uplasowali się Paweł Kowalski i Artur Barszczewski.

Dzięki pozyskanym sponsorom pula nagród na zawodach wynosiła aż kilka tysięcy złotych. Zawodnicy z drużyn, które uplasowały się na miejscach 1 – 6 otrzymali wędki i kołowrotki ufundowane przez Firmę Robinson i gminę Złocieniec, zaś wszystkie pozostałe drużyny otrzymały pakiety zanęt wędkarskich od firmy Genlog, Robinson i FeederSklep.pl. Na zakończenie każdy z uczestników dostał ciepły posiłek.

Zawody rozegrały się we wspaniałej koleżeńskiej atmosferze, wszyscy wędkarze wyrazili ogromne zainteresowanie startem w następnych zawodach organizowanych przez Wędkarski Klub Sportowy Dywizjon ze Złocieńca. Wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji zawodów, szczególnie dla partnerów: gmina Złocieniec, Okręg PZW Koszalin oraz Firmom: Robinson, Genlog i FeederSklep.pl. Dziękujemy wszystkim osobom ,które pomogły nam w przygotowaniu tej imprezy, W szczególności dziękujemy miejscowym wędkarzom za pomoc w  uprzątnięciu śmieci znajdujących się na łowisku i zrobieniu stanowisk – informują organizatorzy.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto