Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie zaprosił licealistów na spotkanie

  • Napisane przez  Monika Klimczak
Fot. Monika Klimczak Fot. Monika Klimczak

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie zorganizował 12 grudnia dla uczniów liceów o profilu biologiczno–chemicznym, objętych patronatem w zakresie dydaktyczno–naukowym, konferencję, w której wzięli udział złocienieccy licealiści.

Spotkanie z przedstawicielami kadry PUM rozpoczęło się od zaprezentowania szerokiego wachlarza kierunków, jakie uczelnia proponuje absolwentom szkół średnich i przedstawienia wymogów, jakie należy spełnić, aby zostać włączonym do grona studentów PUM.

Młodzież odwiedziła muzeum sprzętu lekarskiego i wysłuchała interesujących opisów postępowań medycznych w przypadku różnych schorzeń w czasach, gdy medycyna dopiero się rozwijała.

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie zaprosił licealistów na spotkanie

Ostatnim punktem programu wizyty był wykład poświęcony nietypowym zwyczajom żywieniowym w różnych obszarach globu. Okazuje się, że gwałtowne zmiany w środowisku przyrodniczym ,będące następstwem działalności człowieka, mogą spowodować już niebawem konieczność zmiany diety wielu społeczności.

Uczniowie w ramach porozumienia o współpracy Liceum Ogólnokształcącego z Pomorskim Uniwersytetem Medycznym, podpisanego w 2017 r. przez dyrektor szkoły Beatę Miszewską – Kozłowską i rektora uczelni, prof. dr. hab. n. med. Bogusława Machalińskiego, podlegają opiece merytorycznej uniwersytetu medycznego, biorąc udział w wykładach i konferencjach z zakresu nauk medycznych celem pogłębiania zainteresowań oraz podnoszenia poziomu przygotowania do kształcenia na kierunkach medycznych. Współpraca szkoły z uczelnią ma na celu również promowanie studiowania na renomowanym uniwersytecie Pomorza Zachodniego.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej