Nocny Patrol Rowerowy znów na trasie – zobacz relację z edycji 2019

 • Napisał 
Nocny Patrol Rowerowy znów na trasie – zobacz relację z edycji 2019

Stało się. Jedyny w swoim rodzaju rajd rowerowy ponownie wyruszył na trasę. Wyprawa w nocy rowerem całkowicie różni się od dziennej wycieczki rowerowej. Przekonali się o tym właśnie uczestnicy tegorocznego Nocnego Patrolu Rowerowego. Na podróż w nocy 23 sierpnia zaprosili uczestników administratorzy stron internetowych drawskopomorskie.com i dsi.net.pl .  

Wsparcie programu Społecznik i stowarzyszenia Żarek

Nocny Parol Rowerowy

Organizacja rajdu rowerowego była możliwa dzięki otrzymanemu dofinansowaniu z programu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego - Program Społecznik. Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Żarek na realizację inicjatywy udało się pozyskać środki finansowe, które pokryły m.in. koszty wyprodukowania okolicznościowych kamizelek a także organizacji poczęstunku, zapewnienia auta serwisowego na trasie rajdu i łączności pomiędzy osobami zabezpieczającymi rajd.

50 osób na trasie rajdu

Nocny Parol Rowerowy

Pierwsze osoby przy placu Leopolda Kuczerowego pojawiły się dużo przed godziną zbiórki. Przyjechały osoby z Drawska Pomorskiego i okolic, byli mieszkańcy sąsiedniego Złocieńca, Budowa, Rzepowa. Na rajd przyjechali również osoby, które kiedyś mieszkały w Drawsku Pomorskim, a o naszej imprezie dowiedziały się właśnie z Internetu.  Łącznie na trasę wyruszyło 50 osób, a najmłodszy odważny uczestnik miał prawie 6 lat.

Odprawa z Policją, Strażą Miejską i przodownikiem PTTK

Nocny Parol Rowerowy

Podczas każdej edycji nasze portale kładą duży nacisk na bezpieczeństwo rajdu. Dlatego też imprezę zaczynamy od odprawy. Podczas niej policjanci z KMP w Drawsku Pomorskim oraz drawscy strażnicy miejscy przekazują uczestnikom zasady zachowania się na drodze podczas rajdu oraz podkreślają konieczność zachowania szczególnej ostrożności i uwagi.

Również prowadzący rajd przodownik drawskiego oddziału PTTK instruuje wszystkich o zasadach na jakich będzie się odbywał rajd oraz ewentualnych niebezpieczeństwach na trasie. W tym roku rajd ponownie poprowadził doświadczony Mariusz Ziemecki – gorąco Wam dziękujemy.

28,5 km do pokonania

Nocny Parol Rowerowy

Ponad 28 kilometrów musieli pokonać rowerzyści w nocy. O godzinie 21. uzbrojeni w oświetlenie, odblaski i kolorowe światełka wyruszyli za prowadzącym ich pojazdem straży miejskiej w paradę po mieście. Okrążyli plac Konstytucji i wyruszyli w nocną trasę za miasto w kierunku kolonii Jankowo, dalej do Jankowa. Z Jankowa skierowali się w kierunku Drawska Pomorskiego , aby zaraz przed przejazdem kolejowym odbić w prawo. Kolejny etap to kolonia Mielenko i trasa na Oleszno. Na rozjeździe rowerzyści musieli pokonać podjazd na betonowej trasie w kierunki drogi DW. 175. Tam skręcili w kierunku Mielenka, dalej trasa tyczyła do Gudowa. Gudowo było ostatnią miejscowością przed zakończeniem rajdu. Po dotarciu do Drawska rowerzyści zjechali nad jez. Okra na przygotowane ognisko i poczęstunek na przystani kajakowej SKIFF SLSLOM Sławomira Gręziaka. Cały czas nad uczestnikami czuwał samochód serwisowy i transportowy, a organizatorzy posiadali łączność bezprzewodową na trasie rajdu.

Dziękujemy i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i filmu z trasy rajdu

 

Organizacja rajdu nie byłaby możliwa gdyby nie pomoc i wsparcie partnerów rajdu, którym bardzo serdecznie dziękujemy. W tym roku wsparli nas:

 • Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego w ramach dofinansowania z Programu Społecznik
 • Stowarzyszenie Żarek
 • Klub Sportowy Orliczek
 • Skiff Slalom – Sławomir Gręziak,
 • PTTK Oddział w Drawsku Pomorskim,
 • Komenda Powiatowa Policji w Drawsku Pomorskim,
 • Straż Miejska w Drawsku Pomorskim,
 • Ara Pracownia Reklamy
Stowarzyszenie Nasza Świerczyna i Rada Sołecka Wsi zorganizowały festyn w ramach programu Społecznik
Społecznik na lata 2019-2021 -Program Marszałkowski
 

Dodatkowe informacje

 • Film:
 • ISSUU:
  Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto