Pyszna rybka w Gudowie, czyli festyn „Ryby mają głos”

  • Napisał 
Pyszna rybka w Gudowie, czyli festyn „Ryby mają głos”

Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim przygotował kolejny już festyn rybny, który tym razem odbył 18 sierpnia w Gudowie.

Podobnie jak w poprzednich projektach organizator przygotował liczne atrakcje nie tylko dla dzieci. Strefa animacyjna obejmowała dmuchany plac zabaw, pojawiły się także warsztaty artystyczne i rękodzielnicze: garncarskie, wikliniarskie oraz plecionkarstwo.

Na terenie rekreacyjnym w pobliżu plaży w Gudowie nie zabrakło makiety chaty rybackiej, drewnianej dłubanki, stołów i stołków .Na chacie pojawiły się oryginalne sieci , a obok prowadzone były warsztaty wykonywania tychże sieci.

W strefie kulinarnej smażono pyszną rybkę. Sporo chętnych chciało spróbować tych właśnie potraw. Na scenie pojawili się  również aktorzy Teatru Gwitajcie z programem interaktywnym pt."  Wieść się niesie Ufo w lesie. Ryby także poruszone, bo jezioro zaśmiecone". Wieczorem zagrał zespół Nastja, natomiast po koncercie muzycznym odbyła się zabawa.

Dzieci i młodzież mogły spróbować swoich sił w specjalnie dla nich przygotowanych zabawach ASG. Swoje stoisko przygotowały również mieszkanki Gudowa, gdzie częstowano pysznymi ciastami, pączkami, bigosem, chłopskim gankiem  i pierogami.

Operacja była współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto