,,Moje pasje”- Gala Talentów w ZSP w Kaliszu Pomorskim

  • Napisał 
,,Moje pasje”- Gala Talentów w ZSP w Kaliszu Pomorskim

11 stycznia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyła się Szkolna Gala Talentów, w której uczestniczyli uczniowie, nauczyciele oraz  zaproszeni goście i rodzice. Wydarzenie to miało wyjątkowy i nowatorski przebieg. Jego myślą przewodnią było zaprezentowanie szerokiej widowni uczniowskich talentów, zainteresowań i pasji. Pomysłodawczynią zorganizowania Gali była pedagog Anna Józiak. Całość uroczystości koordynowała Joanna Mączkowska, polonistka, reżyser teatralny.

Pokaz został podzielony na dwie części. W pierwszej pan dyrektor Maciej Rydzewski, po przywitaniu rodziców, przedstawił klasyfikację uczniów za I semestr roku szkolnego 2018/2019. Miłym akcentem spotkania było wyróżnienie uczniów, którzy osiągnęli średnie ocen 4,75 i wyżej. Jednocześnie pan dyrektor pogratulował wszystkim rodzicom, którzy  aktywnie włączają się w pracę na rzecz szkoły, a uczniom życzył  kolejnych wspaniałych sukcesów.

W drugiej części Gali prowadzące uroczystość Zuzanna Jedynowicz, Natalia Hope zaprezentowały możliwości rozwijania zainteresowań i pasji uczniów w szkole, przedstawiły formy pozalekcyjnych zajęć dodatkowych z których korzysta młodzież z kaliskiego Liceum (szkolna gazeta „Kontrast", grupa teatralna „Klepsydra”, Medical Team, koło fotograficzne „Pozytyw", zajęcia sportowe, rysunkowe, szkolny wolontariat). Następnie  uczestnicy zaprezentowali swoje zainteresowania i osiągnięcia. Były pokazy tańca i osiągnięć sportowych oraz występy wokalne. Zorganizowana została także wystawa rysunków i  fotografii.  Można było również obejrzeć tematyczne filmy i zapoznać się z twórczością poetycką i prozatorską młodzieży. W każdej prezentacji widać było ogromne zaangażowanie uczniów w realizowane zadania.

Na ogromne wyróżnienia zasługują następujące osoby, pasjonaci, ludzie wyjątkowi, którzy wystąpili w tegorocznej Gali: Aleksandra Grous, Zofia Burzyńska, Szymon Naumiak, Maciej Kisała, Adam Bulkiewicz, Maria Wiewiórkowska, Adriana Cybulska, Mateusz Kuzia, Marika Kropidłowska, Monika Nikorowicz, Amelia Ciosmak, Zofia Zawrot, Emilia Sikora, Zuzanna Szymańska, Filip Rynkiewicz, Wojciech Burzyński –rodzic.

Tegoroczne obchody Dnia Talentów były wyjątkowe. Forma pokazu pozwoliła wszystkim zgromadzonym na zapoznanie się z ogromną różnorodnością uczniowskich zdolności.  Tak liczny udział rodziców w tym niezwykłym wydarzeniu  stanowi dowód na to, iż nasza szkoła to miejsce pełne pasji, w którym rozwijają się wyjątkowi młodzi ludzie. 

Podziękowania należą się Malwinie i Karolinie Cybulskim za ogromne zaangażowanie i profesjonalne nagłośnienie tej uroczystości a także poprzednich ("Wywiadówka Plus", "Antynikotynowe wychowanie przez sztukę w kaliskim Liceum", "Jasełka").

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto