Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

UH-60 Black Hawk w Drawsku Pomorskim. NATO przygotowuje się również do DEFENDER-24

  • Napisane przez  DSI
UH-60 Black Hawk w Drawsku Pomorskim. NATO przygotowuje się również do DEFENDER-24

Dzisiaj lądowisko przy Szpitalu im. Matki Teresy z Kalkuty wykorzystywał wojskowy śmigłowiec medyczny wojsk amerykańskich. To widowisko mogli zaobserwować mieszkańcy Drawska Pomorskim. W tym samym czasie z USA płynie ciężki sprzęt do Europy, przerzucani są też żołnierze. Wojska amerykańskie ćwiczą scenariusz kolektywnej obrony, także w Polsce.

11 kwietnia miało miejsce próbne lądowanie na terenie lądowiska przy drawskim szpitalu. Amerykański Black Hawk w trakcie rozpoznania lądował na lądowisku w Drawsku Pomorskim.

Wizyta UH-60 Black Hawk  na lądowisku zakończyła się spotkaniem z przedstawicielami załogi drawskiego szpitala.

UH-60 Black Hawk w Drawsku Pomorskim. Trwają również przygotowania do  DEFENDER-24

W tym samym czasie trwają przygotowania do DEFENDER-24. To cykliczne, wielonarodowe, połączone ćwiczenie dowódczo-sztabowe zaplanowane przez Europejskie Dowództwo Stanów Zjednoczonych (USEUCOM) i przeprowadzone przez Dowództwo Sił Lądowych USA w Europie i Afryce (USAREUR-AF).

UH-60 Black Hawk w Drawsku Pomorskim. NATO przygotowuje się również do DEFENDER-24

Cykl ćwiczeń  SABER STRIKE (SbS24), IMMEDIATE RESPONSE (IR24), i SWIFT RESPONSE (SR24) jako części składowe DEFENDER-24 ukierunkowane są na budowanie strategicznej i operacyjnej gotowości oraz interoperacyjności między siłami USA, a sojusznikami i partnerami NATO w Europie.

Federacja ćwiczeń cyklu DEFENDER podkreśla trwałość i ciągłość misji NATO. Nigdy dotąd siły sojuszu nie realizowały tak wielu ćwiczeń w środowisku wysokiego i realnego zagrożenia. Celem ćwiczeń jest demonstracja zdolności sił armii Stanów Zjednoczonych oraz 20 krajów sojuszniczych i partnerskich do kolektywnej, solidarnej obrony.
 
W ćwiczenie DEFENDER-24 zaangażowanych będzie blisko 40 000 żołnierzy z 20 krajów członkowskich i partnerskich. W poszczególnych etapach szkolenia udział wezmą wszystkie dywizje Wojsk Lądowych oraz Wojska Powietrznodesantowe i Siły Powietrzne. Ćwiczenie odbywać się będzie w kilku lokalizacjach w Polsce, a kulminacja wysiłków sił NATO odbędzie się na największym i najnowocześniejszym w Europie Ośrodku Szkolenia Poligonowego w Drawsku Pomorskim. 


 
Już w kwietniu w ramach Saber Strike-24 na obiektach Ośrodka Szkolenia Poligonowego w Bemowie Piskim wraz z 2 Pułkiem Kawalerii US Army (2CR) szkolić się będą żołnierze 15 Brygady Zmechanizowanej. 

W kolejnym ćwiczeniu SWIFT RESPONSE połączonego z DEFENDER-24 zaangażowani będą żołnierze z 6 Brygady Powietrznodesantowej oraz 7 Brygady Obrony Wybrzeża. Ponadto, w wielu miejscach w Polsce rzemiosło dowódczo-sztabowe doskonalić będą stanowiska dowodzenia.
 
Scenariusz ćwiczenia jest stricte defensywny i zakłada wyłącznie działania odstraszające i obronne. Siły Sojuszu gwarantują bezpieczeństwo i pokój poprzez działania dyplomatyczne, deeskalacja konfliktów i silną solidarną obronę w przypadku nieuzasadnionej agresji.

DEFENDER-24 jest odpowiedzią na współczesne zagrożenia, które przez ostatnie lata zostały wyraźnie zdefiniowane i dookreślone. Doświadczenia naszych parterów, obserwacja i analiza środowiska potencjalnego źródła zagrożeń i konfliktu pozwala szkolić się w obszarach, które są najbardziej aktualne i pożądane z punktu widzenia bezpieczeństwa. 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej