Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Mamy nieoficjalne ale pewne informacje o odkryciu na ternie powiatu drawskiego. To może oznaczać bogactwo dla naszego regionu ale również i kłopoty

  • Napisane przez  DSI
Jeden z projektów hoteli, które mają powstać Jeden z projektów hoteli, które mają powstać

Chodzi o wody geotermalne. Próbne odwierty wykonano na terenie gmin Kalisz Pomorski, Czaplinek, Złocieniec i Wierzchowo i wg zapowiedzi złoża gorących wód znajdują się dość płytko, bo na głębokości 1000 m. Są bardzo dużej wielkości a to może oznaczać bogactwo dla naszego terenu.

Odwierty zlecił potentat jeśli chodzi o hotele i ośrodki turystyczne w Polsce. Wiemy, że takich obiektów może powstać kilka w naszym powiecie.

Będą to nowe kompleksy turystyczny, rekreacyjne i rehabilitacyjne z basenami. Wszystko dlatego, że odkryto tam złoża geotermalne o wysokiej temperaturze. Odwiert w okolicach Świerczyny ma w tej chwili 1024 m, a temperatura wody wynosi 49 stopni.

Co ważne prawdopodobnie dojdzie do utworzenia konsorcjum, w skład którego wejdzie firma oraz nasze gminy. W samych hotelach może pracować kilka tysięcy osób, do tego kilka następnych przy obsłudze ich działalności. . Jeszcze nie wymyślono nazwy dla spółki. O szczegółach działań poinformujemy 2 kwietnia.

Na czele spółki ma stanąć powołany pełnomocnik Wojciech Pierwszy Kwiecień. :)

 

 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej