Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Weź Babcię i Dziadka na bezpłatne badania w Drawsku Pomorskim

  • Napisane przez  Mat. pras
Fot. Adam Cygan Fot. Adam Cygan

Grupa American Heart of Poland przygotowała prezent dla Dziadków w postaci bezpłatnych badań, które będzie można wykonać w terminie 22-26.01.24 (5 dni) w Laboratorium Grupy American Heart of Poland w Szpitalu im. Matki Teresy z Kalkuty w Drawsku Pomorskim.

Zapobieganie chorobom cywilizacyjnym stanowi jeden z celów działalności Grupy American Heart of Poland. Zwracamy szczególną uwagę na profilaktykę, ale też na wczesne wykrywanie chorób w tym serca i naczyń, co skutkuje poprawą jakości i długości życia. W tym celu oferujemy badania, które mogą pomóc wykryć nieprawidłowości przed wystąpieniem objawów choroby - informuje Artur Gabrysiak, specjalista ds. medycyny laboratoryjnej Grupy American Heart of Poland.

Jakie badanie będzie można wykonać?

Morfologia krwi obwodowej - badanie składu komórkowego krwi, dzięki któremu można ocenić ogólny stan zdrowia pacjenta, a także wcześnie wykryć pewne niepokojące sygnały, świadczące np. o rozwoju choroby nowotworowej. Morfologia krwi obwodowej odzwierciedla ogólną kondycję organizmu. Wszelkie zmiany i odstępstwa od norm w morfologii krwi wskazują na stany chorobowe.

Badanie glukozy – diagnostyka cukrzycy. Cukrzyca przed długi czas „nie boli”, ale skutecznie niszczy organizm. Powoduje utratę wzorku, zaburzenia funkcjonowania nerek, jest przyczyną amputacji kończyn dolnych. Bezpośrednio związana jest z występowaniem zawałów serca i udarów mózgu. Badania glukozy w laboratorium w praktyce powinniśmy wykonać raz w roku. Stężenie glukozy na czczo, u zdrowej osoby, nie może przekraczać 100 mg/dl.

Oznaczenie cholesterolu całkowitego – cholesterol jest niezbędnym składnikiem tłuszczowym w naszym organizmie. Niestety jego nadmiar w organizmie jest odkładany w tętnicach i powoduje ich zatykanie - rozwój miażdżycy. A ta z kolei przyczynia się do chorób serca (choroba wieńcowa, zawał serca) i mózgu (zaburzenia neurologiczne, udar). Stężenie w organizmie nie powinno przekraczać 190 mg/dl. Jeżeli jest wyższe – należy wykonać badania szczegółowe (m.in. „cholesterol zły i dobry”), które powinien ocenić lekarz.

Badanie kreatyniny – to badanie pozwoli ocenić funkcję nerek. Kreatynina to organiczny związek chemiczny wydalany przez nerki. Występuje w surowicy krwi oraz w moczu. Nerki są istotnym narządem w naszym organizmie. Choroby przewlekłe (np. cukrzyca, miażdżyca) uszkadzają nerki, a źle funkcjonujące nerki destrukcyjnie wpływają na funkcje pozostałych narządów. Wynik badania krwi, w którym oznaczana jest kreatynina informuje o sprawności pracy nerek.

Aby skorzystać z badań, prosimy postępować zgodnie z poniższymi informacjami:

Należy odebrać voucher w rejestracji głównej w budynku przychodni, w dniach: 19, 22,23,24 stycznia, godz. 8-14. Osoba odbierająca voucher zobowiązana jest do przyjścia do laboratorium w dniu, który jest podany na voucherze. Badania obejmują morfologię krwi obwodowej, glukozę, kreatyninę oraz cholesterol całkowity i będą przeprowadzane od 7:30 do 15:00. Pacjent powinien być na czczo przed badaniami.

Prosimy o odbiór voucherów w wyznaczonych dniach, zgodnie z powyższymi informacjami. W przypadku pytań lub dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z koordynatorem przychodni pod podanym numerem telefonu: 607 400 332.  - przekazała DSI Beata Staniaszczyk, Koordynator Biura Prasowego Grupy American Heart of Poland 

Weź Babcię i Dziadka na bezpłatne badania w Drawsku Pomorskim

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej