Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Uważajcie. Oszuści wykupują reklamy w Google

  • Napisane przez  GOV
Obraz Pete Linforth z Pixabay Obraz Pete Linforth z Pixabay

Mówi się, że w dzisiejszych czasach wszystko można znaleźć w internecie. Dzięki kilku kliknięciom, w łatwy, szybki i prosty sposób możemy mieć dostęp do interesujących nas produktów. A nawet więcej! Jak to się odbywa?

W jaki sposób znajdujemy interesujące nas treści w internecie?

Najczęściej wystarczy wpisać krótkie zapytanie w wyszukiwarce internetowej, by po chwili móc uzyskać kilka stron wyników dopasowanych do tego, czego szukamy. Wszystko wydaje się bardzo proste i oczywiste. Co może stanowić niebezpieczeństwo i zagrażać nam jako użytkownikom?

Fałszywe reklamy w Google

Korzystając z wyszukiwarek, na pierwszym miejscu każdego wyszukiwania pojawiają się reklamy. Treści sponsorowane są różne. Mogą to być reklamy stron banków, produktów, usług, innych instytucji. Kto może wykupić dostęp, by jego strona znalazła się na samej górze listy wyszukiwań? Każdy. Przestępcy również korzystają z takiej możliwości. Wykupują reklamy po to, by promować stworzone przez siebie strony, które łudząco przypominają prawdziwe witryny banków, sklepów lub innych instytucji a także dostawców oprogramowania i sterowników. Wszystko po to, aby wykraść dane lub pieniądze. Działania są różne, od przejmowania danych logowania, poprzez przesyłanie plików ze szkodliwym oprogramowaniem infekującym sprzęt.

Jak się chronić?

  • Zawsze powinniśmy zwracać uwagę na to czy nie klikamy w reklamę, jeśli to zrobimy, upewnijmy się czy adres strony, na którą nastąpiło przekierowanie jest prawidłowy – czy znaleźliśmy się na tej stronie, na której zamierzaliśmy.
  • Uważajmy na pliki, które pobieramy z internetu. Mogą zawierać szkodliwe oprogramowanie. Korzystajmy z oficjalnych i autoryzowanych sklepów, a na komputerach ze stron producenta albo dostawcy oprogramowania.
  • Weryfikujmy czy sieć jest chroniona przez Listę Ostrzeżeń: https://lista.cert.pl/

Pamiętajmy, że zdrowy rozsądek jest podstawą naszego bezpieczeństwa. Podobnie jak edukacja na rzecz podnoszenia świadomości związanej z bezpieczeństwem w sieci. Bądźmy uważni i świadomi!

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej