Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Tak obchodzono Narodowe Święto Niepodległości w Kaliszu Pomorskim. Zdjęcia i nagrania

  • Napisane przez  DSI
Fot. SP, UM, Przedszkole, Janusz Garbacz, Lodołamacze Fot. SP, UM, Przedszkole, Janusz Garbacz, Lodołamacze

Również i w Kaliszu Pomorskim uroczyście obchodzono 11 listopada. Wydarzenia rozpoczęły się już 10 października, a kulminacją były wydarzenia w dniu Narodowego Święta Niepodległości.

Ważnym elementem wydarzeń były pod pomnikiem Pionierów Ziemi Kaliskiej, pod którym złożono wieńce i wiązanki kwiatów oraz zapalono znicze. Również 10 listopada w placówkach oświatowych odbyły się ważne dla najmłodszych i nauczycieli spotkania niepodległościowych.

11 Listopada Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury wypełnił sale widowiskową po brzegi aby świętować wspólnie Nasze Święto. Samorządowa Instytucja Kultury zaprosił na koncert, który za sprawą zespołu śpiewaków operowych i instrumentalisty Artes Ensemble przeniósł wszystkich w czasie. Barwne stroje wykonawców oraz inscenizacje poruszyły widownię. Wspaniałym punktem programu okazał się "Polonez" w wykonaniu nie tylko artystów ale i obecnych na sali gości.

Również i 11 listopada nie mogło zabraknąć świętowania nad jeziorem Bobrowo Wielkie. Właśnie wtedy Lodołamacze po raz piąty poprzez niepodległościowe zanurzenie uczcili rocznicę 105 Niepodległej Polski.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej