Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Przeciążył lawetę na trasie. Zobaczcie jak to się skończyło

  • Napisane przez  Policja
Przeciążył lawetę na trasie. Zobaczcie jak to się skończyło

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego interweniowali wobec kierującego, który przewoził lawetą pojazd i spowodował kolizję drogową. Powodem wywrócenia się pojazdu było przeładowanie lawety. Na szczęście skończyło się tylko na karze grzywny.

Jazda samochodem z lawetą jak się okazuje to wcale nie taka prosta sprawa. Zwłaszcza, kiedy przyczepa wymyka się spod kontroli, bo powodem jest przeładowanie. Od teraz będzie o tym, pamiętał 50 kilkulatek z powiatu gnieźnieńskiego kierujący pojazdem marki Kia Carnival. Kierujący przekroczył DMC (dopuszczalną masę całkowita) pojazdu poprzez przeładowanie ciągnionej  lawety na której wiózł inny pojazd poruszając się obwodnicą Wałcza „drogą S 10”. Na szczęście w tym, czasie nic nie jechało i kierujący też nie doznał żadnych obrażeń. Mężczyzna ukarany został grzywną wysokości 2 tysiące złotych za spowodowanie kolizji i przekroczenie DMC. W przypadku przekroczenia DMC grzywna może wynosić nawet 2000 złotych.


Pamiętajmy, że przeładowany pojazd może być bardzo niebezpieczny. Droga hamowanie takiego pojazdu wydłuża się kilkukrotnie, a masa pcha samochód do przodu z ogromną siłą. Jeśli na jego drodze stanie inne auto może okazać się niszczycielska.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej