Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Piłki za puszki po Pol’and’Rock Festival

  • Napisane przez  UM
Piłki za puszki po  Pol’and’Rock Festival

24 sierpnia Artur Łobocki z Fundacji na rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL spotkał się z Burmistrzem Czaplinka Marcinem Naruszewiczem by przekazać zestaw piłek do gier zespołowych.

Animatorzy inicjatywy Każda Puszka Cenna po raz kolejny wzięli udział w największym wydarzeniu muzycznym w Polsce i jednym z czołowych w Europie. Pol’and’Rock Festival to trzy dni wypełnione muzyką graną przez łącznie 43 wykonawców, inspirujące dyskusje na Akademii Sztuk Przepięknych oraz strefa organizacji pozarządowych. Podczas tego kultowego festiwalu, animatorzy Każda Puszka Cenna ze specjalnymi plecakami zadbali o zbiórkę opakowań aluminiowych oraz edukację ekologiczną.

Wszystkie zebrane przez uczestników festiwalu aluminiowe puszki po napojach przekazane zostały do recyklingu w ramach projektu „Piłki za puszki”. Odbioru i zagospodarowania dokonała firma CANPACK Recycling – Partner Logistyczny projektu „Piłki za Puszki”, realizowanego obecnie w ponad 150 lokalizacjach w Polsce. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży puszek zebranych podczas Pol’and’Rock Festival, których wartość Fundacja RECAL zdecydowała się podwoić, przeznaczone zostały na zakup sprzętu sportowego. W ten sposób 25 piłek klasy treningowej do gry w siatkówkę i piłkę nożną trafią do dzieci i młodzieży z gminy Czaplinek, na terenie której odbył się Pol’and’Rock.

Projekt Każda Puszka Cenna powstał, aby zachęcać do recyklingu puszek po napojach, zwłaszcza poza domem - w miejscu pracy, podczas zakupów, podróży czy aktywnego wypoczynku. Inicjatywa została zapoczątkowana jako Every Can Counts w Wielkiej Brytanii, a jej sukces spowodował, że została rozszerzona na inne kraje m.in Austrię, Francję, Grecję, Hiszpanię, Irlandię, Rumunię, a od 2017 roku również Polskę.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej