Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Dostarcz meldunek - ciekawy pomysł Adama Bolewicza. W realizacji pomysłu pomogła biblioteka, ośrodek kultury, harcerze i ZUK.

  • Napisane przez  Adam Bolewicz
Fot. Tomasz Choroba Fot. Tomasz Choroba

W minioną sobotę w Drawsku Pomorskim można było wczuć się w nastrój powstańczej Warszawy. Wszystko to za sprawą gry miejskiej „Dostarcz meldunek”, która była kolejnym wydarzeniem organizowanym w ramach obchodów 79. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Drawsku Pomorskim.

W grze wzięli udział zarówno uczestnicy indywidualni, rodziny oraz grupy znajomych. Wraz z rozpoczęciem zmagań każdy otrzymał biało-czerwoną opaskę na ramię z kotwicą Polski Walczącej. Na śmiałków czekały rozmaite zadania, jak m.in. zbudowanie barykady, wykonanie opatrunku i dostarczenie meldunków.

Wręczenie nagród oraz kończące grę ognisko odbyło się w ogrodzie drawskiej Willi Metzler (ul. Obrońców Westerplatte 9B). Nagrody ufundowane zostały przez Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim, Instytut Pamięci Narodowej oraz Muzeum Historii Polski w Warszawie.

Pomysłodawcą oraz inicjatorem gry był Adam Bolewicz. Inicjatywę wspierali harcerze z 8 WDH „Ogniki” i WSK „Iskry”, firma NAKAR z Drawska Pomorskiegooraz Zakład Usług Komunalnych w Drawsku Pomorskim.

Organizatorzy dziękują za przychylność i wsparcie Romualdowi Kurzątkowskiemu, Ewie Masiulaniec i Krzysztofowi Miszczyszynowi."

Fotorelacja:

Powiadom mieszkańców regionu - zrobiłeś zdjęcia, chcesz pokazać ciekawą informację, wydarzenie, miejsce lub coś co może być interesujące. Zapraszamy. Pisz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przez nasz profil na Facebooku.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej