Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Kolejna stacja METEO w naszym regionie już wkrótce

  • Napisane przez  DSI
Fot. Anna Bańkowska Fot. Anna Bańkowska

Kolejna stacja meteorologiczna stanie już wkrótce niedaleko powiatu drawskiego. To dobra informacja bo będzie służyć badaniu zmian pogodowych, które co raz częściej nas zaskakują.

Na początku roku informowaliśmy, że nowa stacja meteorologiczna stanęła w Białym Borze. Uruchomiono ją 1 lutego. Do tego planowane są  jeszcze w Rymaniu, Rąbinie, Grzmiącej i Białym Borze. Teraz dowiedzieliśmy się o kolejnej nieodległej stacji.

Anna Bańkowska - Członkini Zarządu Woj. Zachodniopomorskiego poinformowała  o podpisaniu umowy przez Urząd Marszałkowski Województwa zachodniopomorskiego z gminą Recz, który graniczy z gminą Kalisz Pomorski.

Od dzisiaj gmina Recz może realizować projekt "Zwiększenie gęstości sieci stacji meteorologicznych w Pomorze Zachodnie " Pomoc finansowa w kwocie 50 tys. zł umożliwi zbudowanie stacji meteorologicznej na terenie gminy tak bardzo potrzebnej rolnikom – przekazała Anna Bańkowska

Stacje mają być uszczelnieniem systemu monitoringu zjawisk pogodowych i dawać wiarygodniejsze dane dotyczące województwa, a także możliwość przewidzenia z dużym prawdopodobieństwem wystąpienia opadów.

Stacje meteorologiczne, wyposażone zostaną m.in. w czujnik temperatury i wilgotności względnej powietrza, wiatromierz, czujnik temperatury gruntu, deszczomierz korytkowy, czujnik  usłonecznienia oraz panel fotowoltaiczny.

Prześlij relację - zrobiłeś zdjęcia, chcesz pokazać ciekawą informację, wydarzenie, miejsce lub coś co może być interesujące. Zapraszamy. Pisz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub odezwij się do na Facebook DSI

Nowe stacje meteorologiczne w regionie
Stacja meteorologiczna Białym Borze. Fot. Urząd Marszałkowski

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej