Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Ogromna ilość Policji. Mieszkańcy wręcz zaniepokojeni. W samej Pile zakwaterowano pół tysiąca funkcjonariuszy

  • Napisane przez  DSI
Fot. Policja Fot. Policja

Również Policja przygotowywała się do Pol'and'Rock Festival.  Choć impreza ruszyła oficjalnie wczoraj to kolumny pojazdów pojawiły się dużo wcześniej. Mieszkańcy pytają jednak skąd tak dużo policyjnych pojazdów i przemieszczających się kolumn.

W ramach 29. Pol’and’Rock Festival odbędą się trzy imprezy masowe. Jest to wydarzenie przewidziane według organizatora na 54 tysiące uczestników.

Zachodniopomorscy policjanci, wspierani przez funkcjonariuszy z terenu kraju, zadbają o bezpieczny przebieg tego wydarzenia.

Od momentu ogłoszenia decyzji o lokalizacji Festiwalu współdziałamy z jego organizatorem oraz innymi służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo. Wypracowano optymalne rozwiązania mające służyć bezpiecznemu przebiegowi imprezy, co wiąże się między innymi z istotnymi, czasowo wprowadzonymi zmianami – informuje policja zachodniopomorska.

Zaniepokojeni są również mieszkańcy Piły. Pytano na tyle często, że sytuację postanowiła wytłumaczyć Szkoła Policji w Pile

Uprzejmie informujemy, że w naszej Szkole zakwaterowanych zostało prawie 500 funkcjonariuszy z różnych rejonów Polski, którzy zabezpieczają Festiwal Pol’and’Rock w Czaplinku. Jednocześnie, starając się uspokoić Wasze zaniepokojenie w sprawie przejazdów policyjnych radiowozów w kolumnie, a które wysyłają jednocześnie sygnały świetlne oraz dźwiękowe, uprzejmie informujemy, że ma to swoje uzasadnienie uregulowane w Ustawie Prawo o Ruchu Drogowym. – informują władze szkoły.

ZMIANY W ORGANIZACJI NA DROGACH DOJAZDOWYCH NA TEREN FESTIWALU

Od 1 sierpnia 2023 r., na czas trwania Festiwalu, wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu, dlatego Policja zachęca uczestników imprezy jadących własnymi środkami transportu oraz innych kierujących udających się w tamte rejony do skorzystania z oznakowanych objazdów prowadzących do Czaplinka:

  • z drogi krajowej nr 10 zalecany objazd prowadzić będzie od strony Mirosławca drogą wojewódzką nr 177,
  • z drogi krajowej nr 20 w kierunku Wałcza zalecany objazd prowadzi z Czaplinka drogą wojewódzką nr 177 w kierunku Mirosławca,
  • zalecany dojazd w kierunku Szczecinka, Koszalina, Kołobrzegu prowadzić będzie z Wałcza drogą krajową nr 22, a następnie drogą krajową nr 11

NAD REJONEM FESTIWALU WPROWADZONO ZAKAZ LOTÓW, TAKŻE DRONAMI

W terminie od 1.08.2023 r. od godz. 08:00 do 7.08.2023 do godz. 06:00 Polska Agencja Żeglugi Powietrznej wprowadziła zakaz wykonywania lotów (z ściśle uregulowanymi wyjątkami) w strefie poziomej: 3 km od punktu centralnego (pas startowy lotniska Czaplinek - Broczyno) i strefie pionowej: 500 m

Zachodniopomorska Policja w trosce o zapewnienie optymalnej możliwości bezpośredniego kontaktu uczestników festiwalu z Policją uruchamia specjalnie Posterunek Polowy Policji w Szkole Podstawowej w Czaplinku przy ul. Wałeckiej 49.

UWAGA!!! Informacje o wszelkich zagrożeniach lub przejawach łamania prawa powinny być niezwłocznie zgłaszane do służb porządkowych na terenie imprezy masowej, bezpośrednio policjantom lub oczywiście pod numerem alarmowym 112.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej