Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Starostwo chce przywieźć morski piasek. Ankieta ruszyła

  • Napisane przez  DSI na podstawie inf. Jacek Brzozowski

O temacie informowaliśmy 3 kwietnia, kiedy to jeszcze wiele osób zastanawiało się czy to nie żart z okazji prima aprilis. Jednak Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Powiat Drawski ogłosił na stronie internetowej powiatdrawski.pl ankietę dotyczącą wyboru gminy, w której plaża zostałaby wyposażona w piasek znad morza. 

Ankieta potrwa do 12 kwietnia 2015 roku. Z jej wynikami zostaną zapoznani Burmistrzowie i Wójtowie z Powiatu Drawskiego. Również od ich decyzji i pomocy zależało będzie powodzenie tej inicjatywy. 

Skąd taki pomysł? Podczas spotkań z samorządowcami i mieszkańcami, nieustanie przewija się temat rozwoju turystyki w Powiecie Drawskim. 

- Nie chcę, abyśmy poprzestali wyłącznie na mówieniu. Dlatego temat ten poruszany jest również na posiedzeniach Zarządu, który zajmować się powinien zarówno sprawami dużego kalibru, jak na przykład szpital, ale też i drobniejszymi, jak stypendia dla uczniów. Temat turystyki sytuowałbym mniej więcej po środku – mówi Starosta Stanisław Kuczyński. - Od 2008 roku w skali powiatu przybyło jedynie 11 obiektów noclegowych. Nie można tego wzrostu nazwać imponującym. To raczej stagnacja. Stąd oczywiście płynie wniosek, że turystów także nie przybywa. Wszyscy powinniśmy zadać sobie pytanie, dlaczego tak się dzieje? Jeżeli naszą atrakcyjność turystyczną budujemy na zasobach naturalnych jak lasy, czy jeziora, to o ich kluczowy element – czyli plażę – powinniśmy zadbać szczególnie. Estetyczna plaża „sprzedaje” kąpielisko w taki sam sposób, jak czysty i estetyczny hol „sprzedaje” hotel. Może to przerysowany przykład, ale jeśli po holu biegają myszy, to klient z niego ucieka i szuka sobie lepszego miejsca. Trochę podobnie jest z kąpieliskiem – dodaje obrazowo Starosta. – Dajmy impuls turystyce, a ta wygeneruje miejsca pracy.

Ankieta internetowa potrwa do 12 kwietnia. Jej uczestnicy pytani są o potrzebę takiej akcji w konkretnej gminie. Następnie wyniki zaprezentowane zostaną burmistrzom i wójtom powiatu, z propozycją udziału w przedsięwzięciu. 

Okazuje się, że koszty wcale nie są duże. Urząd Morski przekazuje bowiem piasek za darmo. Pochodzi on z pogłębiania morza w Ustce i w Łebie. Jedynym kosztem jest transport. Ze wstępnych szacunków wynika, że przywiezienie na przykład 150 ton piasku na jedną z plaż kosztować może około dziesięciu tysięcy złotych.

 

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej