Spławikowe zawody na jez. Bobrowo Wielkie

• Napisane przez  Grzegorz Piłka

Niedziela, 28 sierpnia upłynęła wędkarzom w Kaliszu Pomorskim na rywalizacji nad jez. Bobrowo Wielkie. Odbyły się tam wędkarskie, spławikowe zawody o Puchar Burmistrza Kalisza Pomorskiego.

Mimo porannych wiszących deszczowych chmur, udało się wszystkim utrzymać promienny uśmiech z dobrą zabawą. Zmiana pogody, małe ochłodzenie jak i  umiejętności wszystkich uczestników przełożyły się na doskonałe wyniki.

W kategorii "Junior" największą ilość ryb złowił Wojciech Kolasiński, który otrzymał największe trofeum -  puchar. Za nim uplasowali się: Wojciech Michalski i Szymon Grządziel. W tej samej kategorii największą rybę (leszcz 25 cm) złowiła Zosia Miller.

Zwycięzcą w kategorii senior został Jacek Wojciechowski, który zdobył blisko 6000 pkt.

Drugie miejsce wywalczyła Dorota Jamróz, a trzecie miejsce zdobył Marek Bukowski. To on stoczył dwie zacięte walki. W pierwszej uznając technikę i doświadczenie Doroty przegrał drugie miejsce niewielką różnicą 100 gr. Druga okazała się dla niego szczęśliwsza - wygrana, łowiąc największą rybę zawodów leszcza 39, 4 cm i pokonując  Jacka o tylko 2 mm.

Dziękujemy Gminie Kalisz Pomorski i firmie Navionics Polska za pomoc w organizacji zawodów i rozwoju wędkarstwa na terenie Kalisza Pomorskiego – informuje Grzegorz Piłka