Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Rok Lema: Drawska biblioteka rusza z projektem. W krainie czarodziejów, magów i robotów. Pozyskali na to środki

  • Napisane przez  JPP
Obraz WikiImages z Pixabay Obraz WikiImages z Pixabay

Instytut książki poinformował, że Minister Kultury przyznał dotacje w ramach programu „Partnerstwo dla książki 2021”. Na liście rankingowej znalazł się też projekt drawskiej biblioteki , który uzyskał dofinansowanie w wysokości 40 tysięcy złotych.

W świecie  fantasy i science fiction

Projekt  „W krainie  czarodziejów, magów i robotów”  to kolejny pomysł bibliotekarzy na dotarcie do  młodego czytelnika i przybliżenie literatury gatunku, który doskonale wpływa na rozwój wyobraźni i umożliwia wykorzystanie nowych technologii.

W świecie Lema

W nawiązaniu do Roku Lema w projekcie znajdzie się też twórczość tego autora. Powieści Solaris, Bajki robotów, czy Opowieść o pilocie Pirxie to najsłynniejsze z książek Lema, które nieustannie bawią i zadziwiają swoją oryginalnością, Będą one również inspiracją  do stworzenia gry mobilnej na aplikacji Action Track.

Partnerstwo dla książki

Projekt realizowany będzie w bibliotece głównej oraz jej sześciu filiach. Do udziału w  projekcie  zaproszeni będą  partnerzy, czyli  wszystkie placówki edukacyjne z terenu gminy Drawsko Pomorskie. Zaplanowano do  wspólnej realizacji wiele działań, m.in.: warsztaty z robotyki, z gamifikacji literatury, komiksowe, techniczne z klockami lego, plastyczne, spotkania z pisarzami, filmy, spektakle teatralne,  itp., których celem jest  przede wszystkim popularyzacja literatury i wzrost czytelnictwa.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej