Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Roksana laureatką, a Dariusz wyróżniony w konkursie Uniwersytetu Szczecińskiego

  • Napisane przez  Maciej Rydzewski
Roksana laureatką, a Dariusz wyróżniony w konkursie Uniwersytetu Szczecińskiego

Na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu „Wojna polsko-bolszewicka 1919-1921”. Wśród 51 finalistów znalazło się troje uczniów z Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół w Kaliszu Pomorskim - Roksana Misztal, Dariusz Guz oraz Wiktor Piwnicki. Roksana Misztal zajęła III miejsce i została laureatką konkursu, Dariusz Guz zdobył wyróżnienie. Opiekunem grupy był dyrektor ZS w Kaliszu Pomorskim - Maciej Rydzewski.

Organizatorami konkursu byli Zachodniopomorski Kurator Oświaty Magdalena Zarębska-Kulesza oraz Dyrektor Archiwum Państwowego w Szczecinie Krzysztof Kowalczyk. Patronat Honorowy objęli Minister Edukacji i Nauki oraz Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Patronat medialny objęło Polskie Radio Szczecin.

Celem konkursu była popularyzacja wśród młodzieży zachodniopomorskich szkół ponadpodstawowych wiedzy historycznej na temat wydarzeń, bohaterów i symboli związanych z wojną polsko – bolszewicką oraz umożliwienie uczniom zrozumienia doniosłych i przełomowych wydarzeń historycznych w dziejach Polski.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach – szkolnym i wojewódzkim. Do etapu szkolnego, który odbył się 25 stycznia 2021 r., zgłosiło się 37 szkół z województwa zachodniopomorskiego.  Do etapu wojewódzkiego konkursu zakwalifikowało się 51 uczniów z 23 szkół.

Komisja Konkursowa, składająca się z pracowników Archiwum Państwowego w Szczecinie, wyłoniła łącznie dziewięcioro uczestników konkursu, którzy otrzymali nagrody.

Serdecznie gratulujemy kaliskim licealistom sukcesu w konkursie i życzymy rozwoju historycznej pasji.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej