Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Nasze szkoły średnie w rankingu ogólnopolskim. Wyniki

  • Napisane przez  DSI
Nasze szkoły średnie w rankingu ogólnopolskim. Wyniki

Znamy kolejne wyniki rankingu liceów i techników w Polsce. Zwycięzcy Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2021 to: XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie (najlepsze liceum) oraz Technikum Mechatroniczne nr 1 w ZSLiT nr 1 w Warszawie (najlepsze technikum). Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2021 został przygotowany przez "Perspektywy" już po raz dwudziesty trzeci.

Jak na ich tle wypadły nasze szkoły?

W rankingu dla liceów ogólnokształcących znajdziemy wyniki tylko dla jednej szkoły z naszego powiatu. Jest nią Liceum w Drawsku Pomorskim. W ranking ogólnopolskim zakwalifikowało się jedynie Liceum z Drawska Pomorskiego i znalazło się na 981 miejscu, natomiast w rankingu wojewódzkim drawskie liceum znalazło się na 33 pozycji.

W przypadku rankingu szkół technicznych, żadna ze szkół w powiecie drawskim nie została zakwalifikowana w rankingu ogólnopolskim, natomiast  w rankingu wojewódzkim znalazły się dwie szkoły:  Technikum (ZSP nr 2) z Czaplinka na pozycji 33 i Technikum (ZSP nr 2) z Drawska Pomorskiego na pozycji 35.

Kryteria Rankingu Liceów 2021 to: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%). Po raz kolejny w tej kategorii uwzględnione zostały osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych.

Kryteria Rankingu Techników 2021 to: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej