Święto Tabliczki Mnożenia. Drawska szkoła przygotowała dla Was zadania. Spróbujecie ?

  • Napisane przez  Mariola Grzybowska
Fot. SP Fot. SP

2 października Szkoła Podstawowa nr 1 w Drawsku Pomorskim obchodziła X  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. To było i jest wielkie święto w szkole, trwające nawet kilka tygodni. Uczniowie przypominali sobie tabliczkę mnożenia już od 21-09-2020 w trakcie lekcji matematyki , wykonali przepiękne plakaty, które zdobiły szkolne korytarze.

Kulminacyjnym punktem obchodów w piątek, 2-10-2020 r. był egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia. Do egzaminu przystąpiło 160 uczniów z klas III – VII oraz 8 nauczycieli i 2 rodziców. Certyfikat experta tabliczki mnożenia uzyskało 54 uczniów, 8 nauczycieli oraz 2 rodziców.

W ciągu tygodnia (5-9.10.2020)  uczniowie z kółka matematycznego prowadzonego przez  p. Mariolę Grzybowską stworzyli kilka ćwiczeń interaktywnych w aplikacji Learningapps, dotyczących tabliczki mnożenia.

Oto dwa ćwiczenia przygotowane przez uczniów.

  • praca ucznia klasy 5a-Michała K.

  • praca uczennicy z klasy 6b- Natalki D-G.

Grupa złożona z uczniów,  rodziców  i nauczycieli zmierzyła się online z konkursem matematyczno – logicznym w dniach 5-7 10 2020 r. W finale znalazły się 3 osoby. Walkę o tytuł experta tabliczki mnożenia stoczyło bardzo wielu uczniów, ale też znaleźli się odważni nauczyciele i rodzice:

  • 3a,3b,3c – 63 uczniów - certyfikat experta uzyskało  19
  • 4b, 5a, 6b, 7a, 7b – 97 uczniów - certyfikat experta uzyskało 35

Certyfikat experta uzyskało 8 nauczycieli i 2 rodziców (p. Wioleta i Arkadiusz Chalaba). W klasach 6a, 7e i 7f – 48 uczniów rozwiązywało różne zadania z tabliczką mnożenia  i wyróżnienie oceną uzyskało 21.

Jeden uczeń został wyróżniony za udział w szkolnym konkursie online w aplikacji Quizizz, dotyczącym tabliczki mnożenia – Marcel Kaziszyn z kl.VIb.

Komisja egzaminacyjna złożona z członków kółka matematycznego klas 7-8 zapraszała dorosłych pracowników naszej szkoły i pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”  egzaminowała  chętnych. Młodsi koledzy z kółka klas 5-6 odwiedzili  na pierwszej lub drugiej lekcji prawie wszystkie klasy w szkole  z informacją o wydarzeniu matematycznym i przeprowadzili mini-konkurs, nagradzając cukierkami poprawne odpowiedzi.

Serdeczne podziękowania dla pań: Marty Zębały, Małgorzaty Ilczyszyn, Alicji Szczetyńskiej i Ewy Mierzwińskiej, nauczycielek zaangażowanych w obchody X ŚDTM, które włączając się  do organizowanej przeze mnie akcji, przeprowadziły 2 X 2020 lekcje dotyczące tabliczki mnożenia i  powiększyły grono uczestników z klas, które uczą.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto