Szczecinek: Policjanci tylko w jedną sobotę złapali pięciu nietrzeźwych rowerzystów

  • Napisane przez  Anna Matys
Archiwum DSI Archiwum DSI

Rozpoczął się sezon rowerowy, a wraz z nim na drogach pojawiło się więcej nietrzeźwych rowerzystów. Policjanci przypominają, rowerzysta jak każdy uczestnik ruchu drogowego ma obowiązek przestrzegać przepisów kodeksu drogowego. Tylko w sobotę w ciągu dnia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku zatrzymali pięciu nietrzeźwych rowerzystów i jednego kierującego samochodem. Rowerzyści mieli od 0,4 do 2,2 promila alkoholu w organizmie.

Całkowity brak wyobraźni kieruje tymi, którzy po wypiciu alkoholu wsiadają za kierownicę pojazdów lub na rower. Czyniąc tak, nie zdają sobie sprawy z konsekwencji, jakie wynikają z takiego zachowania. Jeżdżą slalomem, bez świateł, ale za to niestety z promilami.

Mimo wielu policyjnych apeli do kierowców i rowerzystów, funkcjonariusze nadal zatrzymują nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. Nietrzeźwi kierowcy i rowerzyści stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Każda osoba siadająca za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka stanowi zagrożenie dla siebie oraz dla życia i zdrowia innych użytkowników drogi. Tylko w sobotę, w ciągu dnia, policjanci ze szczecineckiej jednostki zatrzymali pięciu nietrzeźwych rowerzystów i jednego kierującego pojazdem osobowym.

Niechlubnym rekordzistą wśród rowerzystów był 54- letni mieszkaniec gminy Szczecinek. Mężczyzna miał 2,2 promila alkoholu w organizmie.
Policjanci z Posterunku Policji w Białym Borze zatrzymali również do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Mercedes. 53-letni mieszkaniec powiatu słupskiego w chwili badania przez mundurowych miał 0,8 promila alkoholu w organizmie.

Za to przestępstwo grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności i utrata prawo jazdy. Pozostali zatrzymani będą odpowiadać za jazdę rowerem będąc w stanie nietrzeźwości przed sądem, który zadecyduje o ich dalszych losach.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto