Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Dofinansowanie na drogi dojazdowe do gruntów rolnych: Kalisz Pomorski przebuduje gruntówkę w Pepłówku

  • Napisane przez  DSI, WZP
Fot. Map Google. Pepłówek Fot. Map Google. Pepłówek

Ponad 1,3 mln zł prawdopodobnie wyda Kalisz Pomorski na przebudowę drogi gminnej Pepłówek – Pepłówek. Ta inwestycja znalazła się na liście rankingowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego do dofinansowania dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

Kwota wsparcia, na jaką może liczyć samorząd to 216 633,52 zł czyli 16,6% inwestycji.

Zachodniopomorskie gminy i powiaty przebudują w tym roku ze wsparciem samorządu województwa ponad 40 kilometrów dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Dotacje udzielane przez Urząd Marszałkowski WZ to środki pochodzące z opłat z tytułu wyłączenia gruntów rolnych z produkcji rolniczej.

Kwota przewidziana na dotacje zadań określonych w ustawie o ochronie gruntów rolnych i leśnych na 2020 rok to ponad 6 mln zł. Lista rankingowa wniosków obejmuje 30 projektów z zakresu budowy lub przebudowy dróg dojazdowych do gruntów rolnych o łącznej wartości dofinansowania 6 143 500,00 zł oraz 3 projekty inwestycyjne – zakup sprzętu informatycznego (14,5 tys. zł). W tym roku lokalne gminy i powiaty przebudują ponad 40 kilometrów dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

Modernizację przejdzie wiele krytycznych dla lokalnej społeczności fragmentów sieci komunikacyjnej. Większość planowanych inwestycji drogowych nie tylko ułatwi maszynom dojazd do gruntów rolnych, ale wpłynie również bezpośrednio na jakość życia mieszkańców.

Środki na budowę lub przebudowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych pochodzą z opłat z tytułu wyłączenia gruntów rolnych z produkcji rolniczej. Pieniądze na ten cel stanowią część budżetu województwa i zgodnie z zapisami ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych są w dyspozycji Marszałka Województwa.

Pierwsze umowy dofinansowania już podpisali w obecności członka zarządu Anny Bańkowskiej 25 maja br. Gminy Kołobrzeg i Ustronie Morskie oraz Powiat Wałecki.

Dodatkowe informacje

  • Zabacz na mapie:
  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej