Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Like Fake. Historia, której nie było. Rewelacyjny spektakl dla młodzieży w Drawsku Pomorskim

Fot. Adam Cygan Fot. Adam Cygan

W czwartek w Centrum Kultury w Drawsku Pomorskim uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych z terenu gminy Drawsko Pomorskie mogła uczestniczyć w spektaklu Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie zatytułowanym „Like Fake. Historia, której nie było”. Spektakl był współfinansowany ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych gminy Drawsko Pomorskie.

Sztuka Tomasza Ogonowskiego jest przewrotną osadzoną w „sieciowej” współczesności opowieść o ponadczasowej wartości ludzkich uczuć rozgrywającą się w świecie nastolatków, w którym królują wszechobecny internetowy cynizm i zdziczenie obyczajów. Kluczem do zrozumienia sztuki jest zdanie wypowiedziane przez jednego z bohaterów: „Nic nie jest takie, jakim się wydaje”.

Widz winien odpowiedzieć sobie na nasuwające się pytanie: co w życiu jest naprawdę ważne - blichtr, poklask i pieniądze czy może bliskość drugiego człowieka, szacunek i wyrozumiałość?
Do niezaprzeczalnych atutów widowiska należy jego wizualno – muzyczna strona. Za wizualizację odpowiadał rozpoznawalny i ceniony w Polsce Mikołaj Ludwik Szymkowiak, wyjątkowe i niecodzienne scenografię i kostiumy przygotowała poznańska Grupa Mixer, muzykę skomponował wybitnie utalentowany koszalinianin Maciej Osada – Sobczyński.

Po spektaklu odbyło się spotkanie ze scenarzystą oraz aktorami, podczas którego widzowie mogli zadawać pytania. Wiele z nich dotyczyło kulisów powstawania przedstawienia, przygotowania do roli, symbolicznych rekwizytów w scenografii. W rozmowie poruszono również wątek patostreemerów. Okazało się, że aktorzy, by lepiej zrozumieć ten świat, śledzili ich strony w Internecie

Spektakl był jednym z elementów projektu „Rusza autobus kulturalny – miejsce w nim czeka na Ciebie!” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury i realizowanego przez Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim.

Odbyło się spotkanie organizacyjne  projektu  „Rusza autobus kulturalny- miejsce w nim czeka na Ciebie!”

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej