Advertisement
AMAZON

Zagadkowa fotografia znaleziona nad jeziorem Drawsko

  • Napisane przez  Projekt Jezioro Tajemnic
Zagadkowa fotografia znaleziona w starych zabudowaniach w pobliżu jeziora Drawsko. Kogo przedstawia? Zagadkowa fotografia znaleziona w starych zabudowaniach w pobliżu jeziora Drawsko. Kogo przedstawia?

Kolejne znalezisko z Czaplinka. Tym razem fotograficzne. Czy ma związek z wykorzystaniem jeziora Drawsko przez marynarzy?
Dość nietypowe zdjęcie otrzymaliśmy o Izabeli Zabrockiej, właścicielki pizzerii „Los Americanos” w centrum Czaplinka, Partnera Akcji „Jezioro Tajemnic”. Zdjęcie odnaleziono przypadkowo w zabudowaniach gospodarczych przy jednym z domów w bezpośredniej bliskości Liceum Ogólnokształcącego w Czaplinku przy ul. Parkowej, kilkadziesiąt metrów od jeziora Drawsko. Ta tam, według miejskiej legendy, miała znajdować się tajna jednostka szkoleniowa Kriegsmarine. Dzieci, które je odnalazły podczas zabawy, o mały włos nie wrzuciły zdjęcia do ogniska.


Na fotografii widać dość nietypowy pojazd – spory katamaran ze specjalną rampą wejściową oraz ustawionych za nim w kilku rzędach ludzi. Wszyscy noszą marynarskie mundury. Co najciekawsze, u dołu widoczne są nazwiska. Wszyscy stoją na tle dość sporego budynku.

Fragment zdjęcia zawierający nazwiska. Wśród nich są także polsko brzmiące, jak Grzonka, Szachnowski, Halas, Lewandowski, Zdrojewzki, Kubicz, czy Radzicki.
Fragment zdjęcia zawierający nazwiska. Wśród nich są także polsko brzmiące, jak Grzonka, Szachnowski, Halas, Lewandowski, Zdrojewzki, Kubicz, czy Radzicki.

Tu zwracamy się do Czytelników: być może przy pomocy nazwisk lub innych szczegółów widocznych na zdjęciu będą Państwo potrafili ustalić, kogo no przedstawia (jaką jednostkę) i gdzie je wykonano. Na tej podstawie prawdopodobnie można będzie odtworzyć historię tej jednostki. Czy ma coś wspólnego z Czaplinkiem, dawnym Tempelburgiem? Czy ktoś rozpoznaje budynek znajdujący się w tle? Wiemy ze starych fotografii, że bardzo duży obiekt znajdował się przed wielu laty w pobliżu jeziora. Czy może chodzić o ten sam budynek, czy może jest to zupełnie inne miejsce?

Zagadkowa fotografia znaleziona nad jeziorem Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto