Złocienieckie spotkanie świąteczne

Złocienieckie spotkanie świąteczne

Kolejnym punktem w społecznej akcji „Złocieniecka choinka” było spotkanie świąteczne  16 grudnia, które zgromadziło mieszkańców Złocieńca na wspólnym świętowaniu. To właśnie tego dnia na złocieniecki Deptak zapowiedzieli swoje przybycie dwaj święci Mikołaje w otoczeniu Mikołajek, na które oczekiwała duża grupa dzieci.

Spotkanie świąteczne, przygotowane przez Komitet Społeczny „Złocieniecka Choinka”, rozpoczął od powitania wszystkich przybyłych dzieci i starszych Burmistrz Złocieńca p. Krzysztof. Zacharzewski. Następnie, w myśl tradycji chrześcijańskiej, księża ze złocienieckich parafii – ks. Krzysztof Mazur i ks. Romuald Półtorak odmówili okolicznościową modlitwę i zainicjowali podzielenie się opłatkiem przez wszystkie obecne osoby – życzeniom świątecznym nie było końca. W przygotowaniu poczęstunku wigilijnego dla wszystkich gości uczestniczyły złocienieckie instytucje: przedszkole, szkoły, ośrodek pomocy społecznej. Smakowite potrawy i gorące napoje cieszyły się wśród zebranych ogromnym powodzeniem.

Harcerze z Gimnazjum Nr 1 zaprezentowali ideę „światełka betlejemskiego”. Zanim doszło do przybycia św. Mikołajów, wcześniej dzieci przystrajały choinkę własnoręcznie wykonanymi ozdobami. W międzyczasie przedszkolaki i starsze dzieci – uczestnicy grup artystycznych ze Złocienieckiego Ośrodka Kultury oraz zaproszona p. Iza Sitarska pięknie i nastrojowo śpiewali kolędy, pastorałki i piosenki o tematyce świątecznej. Nastający wieczór i blask świątecznych dekoracji ulicznych, a przede wszystkim rozświetlona i udekorowana przez dzieci choinka wprowadziły wszystkich obecnych w świąteczny nastrój.

Wreszcie nadeszła chwila, kiedy na deptak dotarli oczekiwani przez dzieci goście: dwaj św. Mikołaje w asyście Mikołajek. Mieli ze sobą prezenty: zabawki i słodycze, które rozdane dzieciom sprawiły tym ostatnim wiele radości i zadowolenia. 

Świąteczne spotkanie na złocienieckim deptaku zakończył koncert Zespołu śpiewaczego Darskowiacy, który na „ludową nutę” zaprezentował własne interpretacje kolęd i pastorałek z różnych regionów Polski. 

Pragniemy podziękować wszystkim, dzięki którym nie tylko świąteczne spotkanie, ale i cała akcja „Złocieniecka Choinka” były możliwe do zrealizowania. Dziękujemy przede wszystkim darczyńcom, tylko dzięki Państwa hojności można było zrealizować zaplanowane działania.

Powrót na górę

Moje konto

Polecane

Wiadomości

Styl życia

Więcej