X drawski turniej w wyciskaniu klasycznym sztangi leżąc i wyciskaniu wielokrotnym
- Napisane przez Grzegorz Skurczyński
Stowarzyszenie Sportów Siłowych "Rufian" i Burmistrz Drawska Pomorskiego byli organizatorami X drawskiego turnieju w wyciskaniu klasycznym sztangi leżąc i wyciskaniu wielokrotnym. Zawody były imprezą towarzyszącą rajdu Columna Medica Baja Poland 2016 i odbyły się w sobotę (27 sierpnia) w miasteczku rajdowym przy ul. Toruńskiej.
Do rywalizacji przystąpiło 22 zawodników. Poziom zawodów był bardzo wysoki. Siłacze podczas sobotnich zmagań ustanowili nowe rekordy Drawska Pomorskiego w kategoriach:
- - "open kobiet" – gdzie Anna Sułkowska podniosła sztangę ważącą 92,5 kg,
- - "junior do 23 lat" – gdzie Artur Gogoliński "wycisnął" sztangę ważącą 197,5 kg,
- - "weteran plus 40 lat" – gdzie Dariusz Formella osiągnął wynik 220 kg.
Najlepszym zawodnikiem turnieju – z łącznym wynikiem 2427,11 punktów – został Piotr Kandefer.
Poniżej przedstawiamy klasyfikację końcową zmagań w dziesiątym drawskim turnieju w wyciskaniu klasycznym sztangi leżąc i wyciskaniu wielokrotnym:
wyciskanie wielokrotne z nogami uniesionymi i skrzyżowanymi nad ławeczką
- I miejsce Piotr Kandefer (Kraków) - 43 powtórzenia sztangą ważącą 80 kg,
- II miejsce Mateusz Rufkiewicz (Jankowo) - 36 powtórzeń sztangą ważącą 85 kg,
- III miejsce Marcin Kosut (Kołobrzeg) - 34 powtórzenia sztangą ważącą 87,5 kg,
- IV miejsce Artur Miksa (Szczecin ) - 34 powtórzenia sztangą ważącą 77,5 kg,
- V miejsce Maksymilian Blinkiewicz (Rzeplino) - 32 powtórzenia sztangą ważącą 82 kg,
- VI miejsce Rafał Michalski (Stargard) - 28 powtórzeń sztangą ważącą 97,5 kg,
- VII miejsce Krzysztof Tyrański (Jankowo) - 27 powtórzeń sztangą ważącą 85 kg,
- VIII miejsce Kamil Bełczykowski (Jankowo) - 23 powtórzenia sztangą ważącą 70 kg,
- IX miejsce Tomasz Gryczka (Jankowo) - 18 powtórzeń sztangą ważącą 90 kg,
- X miejsce Miłosz Szkudlarek (Drawsko Pomorskie) - 6 powtórzeń sztangą ważącą 102,5 kg.
wyciskanie klasyczne kategoria open kobiet
- I miejsce Anna Sułkowska (Kartuzy) - 92,5 kg,
- II miejsce Marzena Grzelak (Toruń) - 90 kg,
- III miejsce Renata Kozłowska (Szczecinek) - 67,5 kg,
- IV miejsce Marta Zawadzka (Kartuzy) - 50 kg.
wyciskanie klasyczne kategoria juniorzy do 23 lat
- I miejsce Artur Gogoliński (Kartuzy) - 197,5 kg,
- II miejsce Maksymilian Blinkiewicz (Rzeplino) - 185 kg,
- III miejsce Rafał Michalski (Stargard) - 187,5 kg,
- IV miejsce Adrian Lis (Świdwin) - 170 kg,
- V miejsce Krzysztof Tyrański (Jankowo) - 150 kg,
- VI miejsce Kamil Bełczykowski (Jankowo) - 115 kg,
- VII miejsce Jakub Elgert (Kartuzy) - 122,5 kg
- VIII miejsce Miłosz Szkudlarek (Drawsko Pomorskie) - 115 kg,
- IX miejsce Marcel Dziedzic (Jankowo) - 35 kg.
wyciskanie klasyczne kategoria seniorzy
- I miejsce Artur Miksa (Kartuzy) - 200 kg,
- II miejsce Paweł Tyborczyk (Karuzy) - 200 kg,
- III miejsce Mateusz Rufkiewicz (Jankowo) - 190 kg
- IV miejsce Piotr Kandefer (Kraków) - 175 kg.
wyciskanie klasyczne kategoria weterani
- I miejsce Dariusz Formella (Kartuzy) - 215 kg, poza konkursem 220 kg,
- II miejsce Jarosław Bastek (Jankowo) - 195 kg,
- III miejsce Leszek Pasieka (Nakło) - 182,5 kg,
- IV miejsce Wiesław Ostrowski (Szczecin) - 160 kg.