Wieczór w klimacie dwudziestolecia międzywojennego, "Siłaczki" i spotkanie z Iwoną Lech–Kamińską

  • Napisane przez  CZOK
Wieczór w klimacie dwudziestolecia międzywojennego, "Siłaczki" i spotkanie z Iwoną Lech–Kamińską

29 listopada o godz. 17:00 w Czaplineckim Ośrodku Kultury odbyła się emisja filmu "Siłaczki" poprzedzona spotkaniem z Iwoną Lech–Kamińską, jedną z aktorek.

Pracownicy Czaplinecki Ośrodek Kultury zrobili wiele, aby uczestnicy spotkania mogli poczuć klimat dwudziestolecia międzywojennego. W sali widowiskowej pojawiły się eksponaty z tamtego okresu, a sami pracownicy oraz przyjaciele CzOK-u przebrali się w stroje z lat 20-tych. Piękną, muzyczną niespodzianką był koncert skupiony wokół dawnych piosenek zagrany przez wspaniałych muzyków- Janusza Kucharskiego i Tadeusza Iwanickiego.

Siłaczki to pierwszy w historii polskiej kinematografii film opowiadający o sufrażystkach, które na przełomie XIX i XX wieku na ziemiach polskich walczyły o prawa dla kobiet.


Autorami i producentami filmu są Marta Dzido i Piotr Śliwowski - twórcy m.in. głośnego i nagradzanego dokumentu o bohaterkach rewolucji Sierpnia 80 "Solidarność według kobiet". Siłaczki to opowieść o naszych prababkach, dzięki którym mamy dziś prawo głosu.

Spotkanie możliwe było dzięki zaangażowaniu dwóch wspaniałych kobiet reprezentujących Urząd Marszałkowski w Szczecinie- Jolanty Tryszkiewicz, która odwiedziła w październiku Czaplinecki Ośrodek Kultury i wskazała właśnie Czaplinek jako miejsce realizacji tego wydarzenia oraz Magdaleny Pieczyńskiej, koordynatorki spotkań z tym niezwykłym filmem.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego spotkania. Wielki ukłon kierujemy w stronę Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego, który dofinansował pokaz filmu „Siłaczki”.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto