Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

To już IX Międzypowiatowy Turniej Tańca Osób Niepełnosprawnych

  • Napisane przez  Urszula Bolewicz
To już IX Międzypowiatowy Turniej Tańca Osób Niepełnosprawnych

W czwartek (28 listopada) w hali sportowej przy szkole podstawowej nr 2 w Drawsku Pomorskim odbył „IX Międzypowiatowy Turniej Tańca Osób Niepełnosprawnych”. Uczestników turnieju na parkiet w rytm poloneza wprowadziły dzieci z Przedszkola w Drawsku Pomorskim. Otwarcia dziewiątej już edycji turnieju dokonał Pan Mariusz Nagórski Wicestarosta Drawski, który życzył uczestnikom wiele radości z tańca oraz samych sukcesów.

W tegorocznej edycji udział wzięło 13 placówek. W zmaganiach turniejowych uczestniczyli podopieczni  środowiskowych domów samopomocy ze: Świdwina, Recza,  Klępczewa, Drawna, Krzęcina, Szczecina, Polic oraz Łobza, uczestnicy  warsztatów terapii zajęciowej z Czaplinka i Polic, mieszkańcy domu pomocy społecznej w Darskowie oraz gospodarze turnieju: uczestnicy Powiatowego Dziennego Domu Samopomocy- Ośrodka Rehabilitacyjno- Kulturalnego w Drawsku Pomorskim i jego filii w Złocieńcu. Tancerzy oceniało jury w składzie: Henryk Walentynowicz, Sylwester Sołtysiak, Katarzyna Radomska. Uczestnicy turnieju rywalizowali w tańcu standardowym (tango), w tańcu latynoamerykańskim (pasodoble), w tańcu towarzyskim użytkowym (rock and roll) oraz w tańcu dowolnym. Za udział w turnieju, profesjonalne przygotowanie i dostarczenie widzom pozytywnych wrażeń oraz emocji, wszystkie ośrodki zostały nagrodzone statuetkami, dyplomami oraz upominkami.
 
Taniec dostarcza tancerzom i zgromadzonej publiczności pięknych przeżyć i wzbogaca w kolejne nowe doświadczenia. Należy podkreślić również, że organizowany w Drawsku Pomorskim już po raz dziewiąty turniej tańca dla osób z dysfunkcjami, przede wszystkim przyczynia się do  aktywnej adaptacji społeczno-kulturalnej jego uczestników, i przyczynia się do przełamywania stereotypów myślenia i działania oraz likwidacji wciąż istniejących barier społecznych- powiedziały nam Joanna Orzepowska- Kierownik PDDS-OR-K w Drawsku Pomorskim oraz Urszula Bolewicz- Prezes Stowarzyszenia „FILAR”.
 
Organizatorami turnieju było Stowarzyszenie „FILAR” w Drawsku Pomorskim wespół z Powiatowym Dziennym Domem Samopomocy- Ośrodkiem- Rehabilitacyjno- Kulturalnym w Drawsku Pomorskim oraz Szkołą Podstawową nr 2 im. A. Mickiewicza w Drawsku Pomorskim. Projekt turnieju tańca został dofinansowany ze środków budżetu Powiatu Drawskiego. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim osobom i instytucjom, które wsparły przygotowanie i realizację turnieju dając możliwość przeżycia ekscytujących chwil i wspaniałej zabawy. 
 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej