Jedynka w Drawsku organizuje akcję dla bezdomnych z NOCLEGOWNI w Złocieńcu

  • Napisane przez  DSI, SP1
Fot. Adam Cygan Fot. Adam Cygan

Szanowni Państwo i Drodzy Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1, wielkimi krokami zbliżamy się do najpiękniejszych świąt w roku. Boże Narodzenie to czas radości, miłości i rodzinnej bliskości. Nie dla wszystkich jednak los jest łaskawy i nie każdy ma możliwość być w tych dniach we własnym domu i wśród najbliższych. Dlatego zwracamy się z ogromną prośbą o włączenie się do akcji „Paczka dla bezdomnego”, którą przeprowadzamy w Szkole Podstawowej nr 1 w Drawsku Pomorskim – czytamy w przesłanym do DSI komunikacie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Drawsku Pomorskim.

Organizatorzy proszą o przynoszenie artykułów spożywczych o długim terminie ważności (konserwy, makaron, ryż, kasza, słodycze, herbata, kawa, itp.), artykułów higienicznych jak np. mydło, szampon, pasta i szczoteczka do zębów. Potrzebne są też koce, piżamy, kołdry, pościel i wszelka odzież – czapki, szaliki, skarpety, rękawiczki, kapcie, bielizna.

Lepiej aby były to rzeczy raczej nowe, aby osoby nimi obdarowane poczuły się wyjątkowo. Oprócz wymienionych rzeczy bardzo potrzebne są też buty. Nie muszą one być nowe, ale mało używane i niezniszczone. Bardziej potrzebna jest odzież męska niż damska.

Wszystkie zebrane rzeczy zostaną przekazane do Noclegowni przy ul. Kościelnej w Złocieńcu. Dary można przynosić do wychowawców lub do świetlicy szkolnej do 16 grudnia 2019r.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto