Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Tę wystawę zobaczyć można tylko do 17 listopada

  • Napisane przez  M. Owczarek
foto: E. Kordek foto: E. Kordek

Wieczór pamięci – Jurek Łapuć i przyjaciele. Przełom października i listopada to czas zadumy i pamięci o tych, którzy odeszli.
We wtorek 29 października w holu kina Mewa można było uczestniczyć w wieczorze pamięci Jerzego Łapuć.
Na to wyjątkowe spotkanie licznie przybyli przyjaciele Jurka: rodzina, lokalni twórcy, grupa inicjatywna: Związek Plastyków Artystów Rzeczpospolitej Polskiej o/koszaliński, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Malujących Przyjaciół z Bornego Sulinowa, Zespół Pracy Twórczej Plastyki z Koszalina oraz Grupa ARTeria z Drawska Pom.
Ci, którzy skorzystali mogli posłuchać wspomnień osób, które z nim twórczo współpracowały. Spotkanie skłaniało do zadumy, chociaż nie zabrakło w nim też wesołych historii z życia malarza. O wyjątkowy nastrój zadbał zespół "Musik Trio" z Czaplinka. .

Spotkaniu towarzyszył wernisaż wystawy prac Jurka oraz jego przyjaciół. Właśnie tę wystawę będzie można oglądać do 17 listopada 2019 r.

 

Jerzy Łapuć - po ukończeniu Liceum Plastycznego w Koszalinie rozpoczął malowanie. W poszukiwaniu własnej drogi twórczej tworzy obrazy malowane z widoczną swobodą, szerokim gestem i świeżością postrzegania tradycyjnych tematów: kwiaty, martwe natury, motywy morskie i pejzaże.
Inspiracją dla twórczości artysty były od zawsze krajobrazy jego rodzinnych stron, czyli okolic Pojezierza Drawskiego. Może to siła urokliwego rodzimego pejzażu sprawiła, że jest on głównym motywem artystycznych dociekań malarza.
Wielokrotnie nagradzany i wyróżniany, ma w swoim dorobku ogromną ilość prac malarskich. Jego obrazy znajdują się w prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej