Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Mistrzostwa Europy w Karate - Drawszczanie na podium. Polska liderem w klasyfikacji drużynowej

  • Napisane przez  sensei Karol Korczyński

9 i 10 maja odbyły się w Volos w Grecji XXVIII Mistrzostwa  Europy Kyokushin z udziałem 368 zawodników z 21 krajów. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonała Minister Zdrowia Grecji oraz Prezydent Eueropean Kyokushin Federation - Shihan Antonio Pinero. Zawody poprzedził Międzynarodowy kurs sędziów w którym uczestniczyło 46 sędziow krajowych. Wieczorem odbył się Walny Zjazd Europejskiej Federacji Kyokushin na którym zatwierdzono program na następne 4 lata.

W pierwszym dniu mistrzostw odbyły się zawody juniorów, kadetów oraz  dzieci w kumite i kata w 30 konkurencjach. W drugim dniu rozegrano zawody  seniorów w kumite w 14 konkurencjach. Polska zdobyła 41 medali, zajmując w klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce.     

Zawodnicy z klubu MUKS w Drawsku Pom. powołani do reprezentacji Polski zajęli  3 medalowe miejsca: 

  • Kuba Łuksza Mistrzostwo Europy w kumite do 75 kg (pokonał reprezentanta Grecji, potem przed czasem zawodnika z Libanu, a na koniec w finale zwyciężył z Rosjaninem (bez konieczności dogrywki). 
  • Eliza Wiska pokonała zeszłoroczne rywalki z Hiszpanii i zdobyła Mistrzostwo Europy wykonując perfekcyjnie królewskie kata karate kyokushin. 
  • Stanisław Andruszko także był blisko powtórzenia sukcesu sprzed roku lecz nie ustrzegł sie błędu w kata i zajął medalowe III miejsce. 

Drawscy reprezentanci Polski mieli zapewniony transport liniami lotniczymi Easy Jet oraz busem, a także pobyt w niedalekim od hali zawodów hotelu dzięki wsparciu Zbigniewa Ptaka - Burmistrza Drawska. Dzięki temu byli wypoczęci i zaaklimatyzowani do tak udanych startów. Zarząd klubu wyraża wdzięczność i podziękowania Zbigniewowi Ptakowi, rodzicom zawodników, Edmundowi Olesińskiemu za wszelką pomoc i życzliwość w przygotowaniach do wyjazdu i startu w tak prestiżowej imprezie rangi europejskiej.     

Zarząd MUKS "OYAMA| w Drawsku Pom. 

  • sensei Karol Korczyński  2 Dan
  • sensei Andrzej Tylka  1 Dan 

 

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej