Intermarche Drawsko


Jak podnieść zdolność kredytową?

  • Napisane przez  Artykuł sponsorowany
Jak podnieść zdolność kredytową?

Zdolność kredytowa to maksymalna kwota, na jaką można zaciągnąć kredyt. To jaką osiągnie wartość, jest uzależnione od różnych parametrów. Wiele osób odchodzi z banku z kwitkiem i bez kredytu, co oznacza, że nie mają zdolności kredytowej. Dobra wiadomość jest taka, że nawet jeśli jej nie ma lub jest niska, to można ją zmienić!

Planując złożenie wniosku o kredyt, zawsze wie się o tym wcześniej. Remont, nowy samochód, zakup mieszkania. Kredyty zazwyczaj dotyczą większych wydatków, co wiąże się z rozłożeniem na raty różnej wysokości. Im wyższą kwotę chce się pożyczyć, tym zdolność kredytowa może być lepsza.

Kto kredytu nie dostanie?

Czasem, nawet zanim złoży się wizytę w placówce banku, można oszacować to, jakie się ma szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku. Osoby, które mają jakiekolwiek zaległości w płatnościach, zalegają z alimentami, pożyczkami itd., nie mają na co liczyć.

Pierwszym miejsce, które się sprawdza, są bazy dłużników, więc jeśli którykolwiek z wierzycieli postanowił wpisać do nich nazwisko dłużnika, ten nie ma szans na kredyt.

Jak na ironię zbyt „krystaliczna” historia kredytowa też nie będzie dobra. O co chodzi? W bazach można sprawdzić, jakie kredyty i zakupy na raty były do tej pory zaciągane. Jeżeli się pojawiały, a raty były zawsze regulowane w terminie, to niemal zawsze zdolność kredytowa jest wyższa.

Natomiast w przypadku, kiedy w przeszłości nic takiego nie miało miejsca, wtedy klient staje się niepewny i nie można określić, jak zachowa się wobec spłaty zobowiązania. To od razu może wzbudzić czujność banku. Kredytu nie dostanie też osoba, która bardzo często zmienia miejsce pracy, bo nie można w tym przypadku mówić o pewnym ustatkowaniu się i stałych dochodach.

A jak zdolność podnieść?

Na pewno lepszy rezultat można osiągnąć, kiedy złoży się wniosek o kredyt, a w danym miejscu pracy jest się już przez dłuższy czas. Zatem, jeśli to nowa praca, lepiej poczekać. Nie warto też sprawdzać swojej zdolności kredytowej i składać wniosków do kilku instytucji jednocześnie. Banki tego nie lubią, więc zdolność kredytowa spada.

Oprócz tego koniecznie trzeba zweryfikować swoją historię w BIK. Jeżeli są tam zaległości związane z opłatami za czynsz, prąd, ratami, pożyczkami, alimentami i innymi zobowiązaniami, to trzeba najpierw je uregulować.

Natomiast w przypadku, gdy wcześniej nic się nie kupowało na raty, profilaktycznie można kupić coś na małe raty, aby dać świadectwo tego, że przyszłe zobowiązania będą płacone w terminie. Niektórzy twierdzą, że nie jest to już aż tak ważne, jak kiedyś, ale czasem może pomóc.

Poza tym wątpliwości mogą budzić różnego rodzaju karty kredytowej, niezależnie od tego, czy się z nich korzysta, czy nie. Zatem w miarę możliwości, lepiej z nich zrezygnować. Jeśli istnieje możliwość, by na wniosku, a później na umowie kredytowej widniało nazwisko drugiego kredytobiorcy, warto z tego skorzystać. Dwa wynagrodzenia dają większy przychód, a to oznacza większą zdolność kredytową i zabezpieczenie dla banku.

Artykuł powstał na podstawie https://www.splatachwilowek.pl/czy-wiesz-ze/zdolnosc-kredytowa-sprawdz-jak-mozesz-ja-poprawic/

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto