Intermarche Drawsko


Wielkie strzelanie 11 listopada: Będą armaty i turniej strzelecki

  • Napisane przez  DSI
Wielkie strzelanie 11 listopada: Będą armaty i turniej strzelecki

11 listopada w Drawsku Pomorskim na godzinę 12. zapowiadane jest wspólne śpiewanie hymnu Polski. Zaraz po zaśpiewaniu humnu planowane są wystrzały z armat.

Będą trzy, w tym jedna znana już doskonale mieszkańcom, ta która została stworzona w ramach drawsko-złocienieckiej przyjaźni. Tego samego dnia armata ma znaleźć się w drawskim magazynie solnym aby tam dopełnić wystawy.

W ramach pikniku przy Centrum Kultury im. Eugeniusza Poniatowskiego odbędzie się w tym samym czasie szósta edycja Drawskiego Turnieju Strzeleckiego.  Strat turnieju o 11.45, ale zgłoszenie do udziału trzeba wysłać na adres mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Udział w turnieju jest całkowicie bezpłatny i mogą w nim brać udział osoby od 14 do 18 roku życia pod opieką dorosłych (lub bez osoby dorosłej po okazaniu pisemnej zgody rodziców lub opiekunów) oraz po 18 roku życia.

Tradycyjnie kwalifikacje rozpoczną się od strzelania do tarcz z odległości 6 metrów z historycznej krótkiej replik pneumatycznej z okresu Pierwszej Wojny Światowej. Finał odbędzie się ze strzelania z broni długiej do ruchomego celu.

Nowością w tym roku jest możliwość po raz pierwszy zdobycia nagrody drużynowej. Punkty dla drużyny będą zliczane ze strzelań indywidualnych. Trzy osobową drużynę należy zgłosić przed turniejem. Za pierwsze trzy miejsca przewidziano statuetki + karnety do KINA DRAWA ufundowane przez Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim. Pierwsze miejsce indywidualnie tradycyjnie zostanie nagrodzone nagrodą w postaci broni strzeleckiej (wiatrówka krótka) ufundowaną przez sponsora głównego FUH KOWALCZYK – Wojciech Kowalczyk. Kolejnym sponsorem nagród jest KSIĘGARNIA DRAWSKA, która ufundowała albumy książkowe o tematyce historyczno – wojskowej dla 1, 2 i 3 miejsca.

Nagrodę dla drużyny ufundował Urząd Miejski w Drawsku Pomorskim.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto