Intermarche Drawsko


Firmowa strona internetowa - wizytówka - co powinna zawierać

  • Napisane przez  Artykuł sponsorowany
Firmowa strona internetowa - wizytówka - co powinna zawierać

Współcześnie strona internetowa danego przedsiębiorstwa pełni rolę swego rodzaju wirtualnej wizytówki. Tak jak w przypadku zapraszania potencjalnych klientów, czy kontrahentów do firmowego biura, tak samo w internecie musimy zadbać między innymi o pierwsze wrażenie, ponieważ to ono wpływa na ogólną ocenę jakości usług, czy produktów, które oferuje nasza firma. W tym artykule dowiecie się jak skutecznie zaprojektować własną stronę internetową i jakie treści powinny się na niej znaleźć, tak, aby była ona atrakcyjna dla wszystkich, którzy ją odwiedzają i z godnością reprezentowała nasze przedsiębiorstwo.

Motyw i szata graficzna

Tak jak już zostało wspomniane, pierwsze wrażenie jest bardzo istotnym elementem, którym ludzie się sugerują podczas podejmowania decyzji. Takim pierwszym wrażeniem podczas wizyty na naszej stronie internetowej jest jej szablon, kolory, wielkość i rodzaj czcionki, grafiki, czy zdjęcia na niej umieszczone. Odpowiedni dobór tych wszystkich elementów nie jest prostym zadaniem, oprócz tego, żeby wszystko składało się w jedną spójną całość.

Ważne jest, aby wygląd strony był, dopasowany do branży, z którą jest związane nasze przedsiębiorstwo, produkty, które sprzedajemy, czy usługi, które świadczymy. Dobrym rozwiązaniem może być oddanie tego skomplikowanego zadania profesjonalistom, czyli grafikom komputerowym, którzy kompleksowo zajmą się projektem naszej strony, czy logo firmy.  Jednego z nich możecie znaleźć pod tym adresem: https://tomaszwronski.pl.

Przedstaw się – podstrona O nas

Na stronie firmy nie może zabraknąć podstrony, która ma za zadanie rozszerzyć wiedzę na nasz temat odwiedzających ją użytkowników. Jednym z pomysłów jest opowieść o historii naszej firmy, skąd się wziął na nią pomysł, a jeżeli jest to firma wielopokoleniowa, z tradycją, to koniecznie musimy o tym wspomnieć, nie zapominajmy o przekazaniu potencjalnemu klientowi misji naszej firmy, czegoś co nas napędza do działania i w imię czego codziennie pracujemy jeszcze ciężej.

W ten sposób przybliżamy się do czytelnika, nawiązujemy z nim relację i zdobywamy jego zaufanie. Dodatkowo możemy na takiej podstronie umieścić nasze portfolio, aby jeszcze bardziej zachęcić potencjalnych klientów do nawiązania z nami kontaktu.

Strona kontaktowa

Skoro już o kontakcie mowa to należy zwrócić szczególną uwagę na kwestie uproszczenia kontaktowania się z firmą. Stworzenie formularza, który będzie umożliwiał skontaktowanie się z nami, jest świetnym pomysłem. Powinno znaleźć się w nim miejsce na dane użytkownika, jego adres mailowy, lub numer telefonu, oraz okienko, w którym potencjalny klient będzie mógł zadać konkretne pytania, czy poprosić o wysłanie bardziej szczegółowej oferty.

Jest to o wiele szybsze rozwiązanie z perspektywy użytkownika, ponieważ nie musi on otwierać nowej karty w przeglądarce, następnie wchodzić na swoją skrzynkę pocztową, kopiować naszego maila i dopiero wysłać wiadomość.  Dodatkowo niezbędne na naszej stronie są informacje dotyczące adresu naszego przedsiębiorstwa, numeru telefonu, czy adresu mailowego.

Content marketing

Jest to inaczej marketing treści, czyli edukowanie użytkowników na temat związany z branżą, w której pracujemy. Najlepiej sprawdza się tutaj prowadzenie bloga, do którego odnośnik należy zamieścić w jednej z zakładek na naszej stronie internetowej.

Dodatkowo warto nadmienić, że jeśli treści na takim blogu są wysokojakościowe i dosyć często aktualizowane, to wyszukiwarki internetowe wysuwają je na jedne z  pierwszych pozycji w wynikach wyszukiwania. A na tym wszystkim właścicielom stron szczególnie zależy, ponieważ zwiększa się prawdopodobieństwo wejścia nowego użytkownika na naszą stronę, a to jest ściśle związane ze zwiększeniem prawdopodobieństwa zyskania nowego klienta.

Strona internetowa naszej firmy powinna być dobrze przemyślana, ponieważ wpływa ona na ogólny odbiór naszego przedsiębiorstwa. Musi ona być przede wszystkim dobrze zaprojektowana i intuicyjna. Nie można zapomnieć również o podstronach, na których opowiemy o misji naszej firmy, czy zamieścimy informacje niezbędne do łatwego skontaktowania się z nami. Dodatkowym atutem będzie prowadzenie przez nas bloga branżowego.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto