Tutaj powstanie park rodzinny.

  • Napisane przez  DSI za Joanna Maliczewska
Tutaj powstanie park rodzinny.

Mieszkańcy Suchowa poświęcając swój wolny czas chętnie i licznie zjawiali się na spotkaniach, podczas których powstały coraz to nowe pomysły na zagospodarowanie nowej przestrzeni użyteczności publicznej jaką jest dotychczasowy nieużytek leżący w środku wsi.


Grupa inicjatywna projektu od kilku miesięcy pracuje nad planem mającego powstać parku rodzinnego "Posiadówka", który będzie składał się z 7 stref: arte'główka - posiadówka, hamakówka - bujakówka, maluchówka - posiadówka, integrówka - posiadówka, szałasówka - posiadówka, piłkówka - posiatkówka i klub gracza- posiadacza.
Będzie to miejsce wspólnych spotkań, integracji międzypokoleniowej i dobrej zabawy. Projekt realizują mieszkańcy. Wszyscy wykonają pracę nieodpłatnie i dobrowolnie, na rzecz lokalnej społeczności.
Integrując się przy wykonywaniu kolejnych wyzwań, ciesząc się wspólnie spędzonym czasem mieszkańcy mają nadzieję, że się nie obejrzą jak ugór znów będzie tętnił życiem.
Projekt Rewitalizacja Społeczna finansowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020. Liderami projektu są Lider Pojezierza LGD, Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., Fundacja Nauka dla Środowiska działający w partnerstwie z Fundacja Pod Aniołem, @Aktywa Plus Emilia Kowalska, 4C - Centrum Ekonomii Społecznej pozyskanym funduszom z Fundacji Nauk o Środowisku.

Projekt został wyróżniony!

Mieszkańcy mogli zaprezentować pomysł podczas wizyty studyjnej, którą reprezentowali przedstawiciele urzędów:

  • Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie
  • Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej UM WZ Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
  • Wydziałów: Rolnictwa i Rybactwa, Zarządzania Strategicznego, Wdrażania Regionalnego Programu Operacyjnego, Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.
  • Spotkanie odbyło się w Sienicy, przyniosło ogromną radość i satysfakcję dla projektowych sąsiadów, ale przede wszystkim dla grupy inicjatywnej.

Cieszymy się z nawiązanych nowych znajomości. Grupa inicjatywna z Sienicy przyjęła nas jak zawsze serdecznie i przy bogato zastawionym stole. Urzekł nas smak sienickiego specjału- chleba oraz innych pyszności. Na pożegnanie obiecaliśmy sobie pomagać i współpracować. Informuje lider projektu wsi Suchowo- Joanna Maliczewska.

W zimowe wieczory planujemy spotykać się w zaprzyjaźnionej, sąsiadujacej świetlicy w Prostyni. Dzięki pozyskanym przez sołtysa Suchowa środkom z Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej odbędą się zajęcia poruszające problematykę zaburzeń komunikacji i warsztaty rękodzielnicze. Będziemy się integrować i tworzyć prace, które zostaną wykorzystane w parku rodzinnym "Posiadówka ". Pracy przed nami wiele ale jeszcze więcej pozytywnej energii i poczucie siły we wspólnocie, którą budujemy! Trzymajcie za Nas kciuki. Za okazane wsparcie, za uśmiech i dobre rady serdecznie dziękuję animatorce- Dorocie Bukowskiej. Za zaangażowanie, wspólnie spędzone godziny przy komputerze, ogrom poswięconego czasu i nieprzespane noce dziękuję Elwirze Kamińskiej. Za bezinteresowną pomoc dziękuję Sołtysowi Suchowa Panu Markowi Kamińskiemu i Pani Marioli Augustyn oraz Przemysławowi Lewandowskiemu za to, że zawsze na Ciebie mogę liczyć. Przede wszystkim dziękuję moim rodzicom i mojemu mężowi za wyrozumiałość i wsparcie w sytuacjach kiedy "czas nas gonił", wtedy kiedy potrzebowałam Was najbardziej- byliście! Dziękuję również całej grupie zaangażowanych osób w powstanie tego projektu a także naszym kochanym sąsiadom projektowym z Sienicy za okazane serdeczności i pyszny poczęstunek. – dodaje Joanna Maliczewska.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto