Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Nasi sportowcy lecą na mistrzostwa do Portugalii

  • Napisane przez  DSI za drawskopomorskie.com
Fot. MUKS Oyama Fot. MUKS Oyama

Karol Korczyński i Andrzej Tylka oraz zawodniczki drawskiego klubu karate OYAMA Wiktoria Skórka (juniorka 16-17 lat) i Martyna Liszewska (młodziczka 12-13 lat ) polecili na Mistrzostwa Europy do Portugalii. Zawody odbywają się niedaleko Porto.

Wiktoria prezentować będzie Kata, Martyna będzie walczyć

Przed zawodnikami dwa dni na aklimatyzację. W czwartek odbędzie się weryfikacja zawodników oraz badania lekarskie. Na piątek zaplanowano start młodzieży 12-17 lat. W sobotę wystąpią seniorzy. Wiktoria Skórka wystartuje w konkurencji kata, a Martyna Liszewska w kumite +45 kg.

Nasz plan na wtorek i środę to treningi podtrzymujące formę startową oraz zwiedzanie Porto i Bragi. Niedziela to wypoczynek po zawodach i zwiedzanie okolicy Porto. Poniedziałek powrót do Berlina, a następnie do Drawska – Informuje trener Andrzej Tylka

Portugalia
Porto. Fot. Adam Cygan

Wiktoria Skórka we wcześniejszych startach zdobywała medale ME w Estonii, Holandii, Świnoujściu oraz Rosji. Dla Martyny to debiut w tej randze zawodów.

Obie bardzo ciężko pracowały od obozu letniego, który odbył się w Karpaczu w lipcu, aż do ostatniego tygodnia przed wylotem. Trenowały 5 razy w tygodniu. Zobaczymy czy Portugalia okaże się dla nas łaskawa – podsumowuje trener Tylk

Sensei Karol Korczyński będzie sędzią na zawodach

Podczas sportowego spotkania w Portugalii Karol Korczyński będzie sędziował, natomiast Andrzej Tylka chce podejść do egzaminu na sędziego międzynarodowego i zdobyć nowe uprawnienia.

Życzymy powodzenia

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej