Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Reisen machen klug - podróże kształcą

  • Napisane przez  Kamila Kulik
Reisen machen klug - podróże kształcą

O autentyczności tego przysłowia przekonali się uczniowie ZSP w Kaliszu Pomorskim, którzy w dniach od 7 do 10 października 2019r. pod opieką nauczycielek języka niemieckiego Mirosławy Kacperskiej i Kamili Kulik uczestniczyli w wycieczce krajoznawczej do Czech i Austrii. Praga i Wiedeń były głównymi celami podróżujących, jednak wcześniej zwiedzili również inne miejsca o europejskiej, a nawet światowej sławie.

Reisen machen klug - podróże kształcą

Pierwsze dwa dni młodzież z opiekunami spędziła zwiedzając ciekawe miejsca w Kotlinie Kłodzkiej i w Czechach. Zwiedzili m.in. zamki w Bolkowie i w Książu oraz kompleks Osówka tajemnicze, historyczne Podziemne Miasto. W Kudowie Zdroju odpoczywali w parku zdrojowym. Pokonali trasę Skalnego Miasta Adrspach w Czechach.

Reisen machen klug - podróże kształcą

Trzeciego dnia dotarli do Wiednia, który urzekł ich architekturą, historią i dziedzictwem kulturowym. Zobaczyli dom Hundertwassera, pomnik Marii Teresy stojący między budynkami Muzeum Sztuk Pięknych i Muzeum Przyrodniczego, Kohlmarkt, operę, ratusz, parlament, ulicę Graben, jedną z najelegantszych ulic Wiednia – Kärtnerstrasse, Plac i późnogotycką Katedrę św. Stefana oraz Belweder. Poznali też Wiedeń od strony kulinarnej, próbując słynny Tort Sachera i kawę po wiedeńsku. Spacerowali po ogrodach pałacu Schönbrunn, letniej rezydencji Habsburgów wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Reisen machen klug - podróże kształcą

Czwartego dnia poznawali urokliwą czeską Pragę. Zwiedzili kompleks pałacowo – parkowy Hradczany z monumentalną Katedrą św. Wita, Pałacem Prezydenta, Zamkiem Królewskim i skarbcem. Przespacerowali się „Małą Straną” - dzielnicą położoną na zboczach zamkowego wzgórza, do średniowiecznego Mostu Karola. Labiryntem uliczek Starego Miasta przeszli na Rynek Staromiejski, gdzie znajduje pomnik Jana Husa. W Pradze poznawali czeską kuchnię – knedliki z gulaszem i kapustą zasmażaną.

Reisen machen klug - podróże kształcą

Wrażeń nie było końca. W drodze powrotnej uczniowie zobaczyli piękną panoramę Drezna w pięknej nocnej scenerii. Wycieczkę można podsumować przysłowiem: „Einmal sehen ist besser als hundertmal hören” czyli „Raz zobaczyć jest lepiej niż sto razy usłyszeć”!

Reisen machen klug - podróże kształcą
Reisen machen klug - podróże kształcą

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej