„Edukacja – segregacja” – przedszkolaki w akcji

  • Napisane przez  Katarzyna Trzcińska
„Edukacja – segregacja” – przedszkolaki w akcji

W piątkowe przedpołudnie 4 października z okazji corocznej akcji „Sprzątania Świata” w czaplineckim ośrodku kultury odbył się międzyprzedszkolny konkurs przyrodniczy, którego celem była edukacja w zakresie przyrody i segregacji odpadów.

W konkursie wzięły udział 5 i 6 – latki z przedszkoli: Publicznego Przedszkola w Czaplinku, Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek oraz Niepublicznego Przedszkola „Edukacja”. Radości było co nie miara kiedy przedszkolaki niesamowicie wykazywały się wiedzą z zakresu przyrody (m.in. środowisk, w którym żyją zwierzęta, rozpoznawaniem owoców i warzyw, rozpoznawaniem gatunków drzew) ale przede wszystkim ogromną wiedzą z zakresu segregacji odpadów, na które obecnie jest ogromny nacisk społeczny. Nie jeden dorosły mógłby uczyć się od tych maluchów jak prawidłowo należy posegregować odpady.


Każda z grup z rąk Burmistrza, Zastępcy burmistrza oraz Wicedyrektora przedszkola publicznego w Czaplinku (głównego organizatora) otrzymała nagrody za udział w konkursie. Ponadto towarzyszyli nam przedstawiciele Nadleśnictwa w Czaplinku oraz Zakładu Gospodarki Komunalnej, którzy czuwali nad sprawnością całego konkursu.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i organizację, a „KRASNALOM” za niesamowite poprowadzenie całego konkursu.  

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto