Z więźniami w Wierzchowie o przemocy domowej

  • Napisane przez  asp. Agnieszka Waszczyk
Spotkanie z więźniami. Fot. Policja Spotkanie z więźniami. Fot. Policja

Drawscy policjanci po raz trzeci gościli w Zakładzie Karnym w Wierzchowie. W ramach programu „żółta kartka dla sprawcy przemocy”  z więźniami odbyło się spotkanie dotyczące przemocy domowej.

To już trzecie tego typu spotkanie. Funkcjonariuszka drawskiej komendy omówiła z biorącymi udział w spotkaniu skazanymi samo zjawisko przemocy domowej. Szczególną uwagę zwróciła na różnice między negatywnymi emocjami wyrażającymi się poprzez złość i agresję, do których wszyscy mamy prawo a przemocą, która zarówno moralnie jak i prawnie jest niedopuszczalna. 

Spotkanie miało na celu uświadomić odbywającym karę jak szerokie jest pojęcie przemocy domowej i że nie wiąże się ono jedynie z tą najbardziej widoczną formą, jaką jest przemoc fizyczna. Przemoc psychiczna, ekonomiczna czy przez zaniedbanie to często „cichy” powód cierpienia całej rodziny, która przez lata,  nie zauważalnie dla środowiska zewnętrznego, w czterech ścianach zmaga się z upokorzeniem, poniżeniem i niemożnością realizacji własnych potrzeb. Ważnym aspektem spotkania było pokazanie obecnym, że mimo wyroku skazującego nadal mają szansę poprawnego funkcjonowania w środowisku rodzinnym.

Decyzja „przemoc czy pomoc” zależy tylko od nich samych i od tego czy zechcą skorzystać z pomocy szerokiego wachlarza instytucji działających na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie.  

 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto