Michałki - Jan Dymecki znów medalowo podczas jednego z najstarszych maratonów MTB w Polsce

  • Napisane przez  Magdalena Urlich
Fot. Adam Cygan Fot. Adam Cygan

21 września w Wieleniu odbyły się „Michałki”- jeden z najstarszych w Polsce maratonów MTB. Była to już szesnasta edycja tego wyścigu, cieszącego się dużą popularnością ze względu na bardzo dobrą organizację i atrakcyjne nagrody.

W maratonie wziął udział czaplinecki zawodnik, Jan Dymecki, startując na dystansie MEGA (57 km) w kategorii M6.

Ze względu na ograniczoną przestrzeń wyjazdu ze stadionu, start w Wieleniu był regulowany. Przez pierwsze 1,5 km nie można było wyprzedzać pojazdu prowadzącego. Następnie trasę poprowadzono szosą, gdzie można było już znacznie przyspieszyć.

Wyścig nie był łatwy, a tempo wyśrubowane. Jan Dymecki odnalazł „swoją” grupę po ok. 5 km, w której, oprócz niego, wytrwało do końca tylko dwóch zawodników.  Podczas gonitwy wyprzedził go konkurent, który do tej pory startował w innej kategorii wiekowej. Dopiero na mecie okazało się, że to właśnie on zdobył I miejsce w klasyfikacji M6, a panu Jankowi tym razem przypadło miejsce II (22 OPEN, czas: 2:16:33). Niełatwe tez okazało się wyprzedzanie zawodników, jadących na dystansie MINI. Brak doświadczenia i pokory niepotrzebnie spowalniały sportowców jadących na dystansie MEGA.

Sezon powoli się kończy. Gratulujemy czaplineckiemu Mistrzowi udanych startów, życzymy wytrwałości podczas jesiennych i zimowych treningów oraz dziękujemy za wspaniałą promocję naszego miasteczka.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto