Śmieci w lesie – szybka interwencja leśników

Śmieci w lesie – szybka interwencja leśników

W sobotni poranek 28. września DSI oznaczono w jednym z postów na portalu Facebook. Użytkowniczka, która była bardzo zbulwersowana wybrała się na grzyby i zastała górę śmieci w lesie. Zdjęcia śmieci zamieściła na FB. Post udostępniliśmy. 

Po chwili informacja dotarła również do pracowników Nadleśnictwa Drawsko, którzy natychmiast poprosili nas o kontakt z użytkowniczką i dokładne wskazanie miejsca. Okazało się, że śmieci znajdują się niedaleko Drawska Pomorskiego.

Śmieci w lesie – szybka interwencja leśników

Śmieci znajdowały się na leśnej drodze łączącej krajową 20-stkę z Ziemskiem. Droga, która jest mało uczęszczana i trudno przejezdna należy do Nadleśnictwa Łobez. Leśnicy poinformowali o tym fakcie swoich kolegów z sąsiedniego nadleśnictwa, a także leśniczego z Ginawy. Na miejscu zabezpieczono rachunki i paragony, które były w stercie śmieci. Dokumenty te mogą wskazać, gdzie zakupiony został towar, a dalsza analiza sprawy może doprowadzić do osób, które dokonywały tych zakupów.

Wszystko wskazuje na to, że śmieci zostały wyrzucone z busa, który minionej doby przemieszczał się z Belgii. Po wstępnej analizie śmieci można z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że na terenie Belgii przez polskich pracowników były wykonywane prace remontowe, a śmieci zostały zapakowane do pojazdu dostawczego i wyrzucone zostały w lesie w pobliżu Drawska.

Ustaleniem sprawców tego zdarzenia zajmą się pracownicy Straży Leśnej.

Dodatkowe informacje

  • Film:
  • ISSUU:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej